Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Piráti z Karibiku po páté šlapou na plyn (video)

Všichni nadáváme na přehršel sequelů a pokračování, na nekonečno předdílů a poddílů, a přitom jsme to my, kdo si za to může. Stejně je tomu u Pirátů z Karibiku. První dva díly byly vynikající dobrodružnou podívanou, trojka už Verbinskimu trochu přetekla svou rozmáchlostí přes prsty, no a čtyřka, už pod jiným režijním vedením, ta už byla vyloženě průměrná. Přes to všechno jsme Piráty dotlačili na miliardovou sérii a tak by hlavouni z Disneyho byli za blázny, kdyby nezačali pomalu kuchtit další díl. Dali si i tak trošku načas. Nejdřív nechali Sparrowa pár let ležet ladem, pak produkci potkaly menší přetáčky. Šest let uteklo jako voda a přichází Salazarova pomsta. Podívejte se na trailer s titulky. Dabovanou verzi přineseme brzy.

Za Salazarovou pomstou stojí dvojice režisérů Joachim Rønning a Espen Sandberg, kteří zkušenosti s loděmi získali už při natáčení oceňovaného Kon-Tiki. A jak to tedy s pětkou vypadá? Po minulém, takřka oznamujícím traileru se tady už šlape na plyn, nechybí všemi milovaný Jack Sparrow a dozvíme se i něco málo z příběhového pozadí. Žádnou revoluci nečekejte, mustr je pořád stejný. Naštvaný pirát (tentokrát Salazar v podání Javiera Bardema) nahání poťouchlého Sparrowa, a do toho budou hrát variace na Badeltovy, případně Zimmerovy pirátí motivy. O hudbu se tentokrát postará Geoff Zanelli, trailerová hudba i tak sází na osvědčenou předělávku He is Pirate.

Vizuálně se samozřejmě jedná o vypiplanou věc, od minulé ukázky se počítače pořádně zahřály a triky jsou už na vynikající úrovni. O tom, jestli se budeme v kině radovat nebo se chytat za hlavu se rozhodne 25. května v distribuci Falconu. Jedno je ale jisté. Davy se na piráty opět poženou.

Krom dabovaných a titulkovaných teaserů najdete ve speciálním playlistu Pirátů také teaser ve 4K s dabingem a Super bowl spot.

Petr Račko, Totalfilm.cz
zdroj: Falcon / Disney © 2017

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast