Nepřehlédněte

Soutěž s vítězným velkofilmem Masaryk

Rekordman v počtu získaných Českých lvů, letošní účastník Berlinale v prestižní sekci Special a očekávaný divácký hit. To vše je film Masaryk, jehož tvůrci si v sobotu došli pro dvanáct sošek Českého lva. Společně s distribuční společností Bioscop jsme pro vás připravili filmovou soutěž. Hrajeme o 5 knih Pavla Kosatíka, 5 audioknih a 5 soundtracků k filmu. 

Masaryk – režisér J. Ševčík a producent filmu R. Biermann na Českých lvech 2017

Titulní roli Jana Masaryka, ministra zahraničí a syna prezidenta T. G. Masaryka ztvárnil Karel Roden. Edvarda Beneše hraje Oldřich Kaiser. V dalších rolích uvidíme Jiřího Vyorálka jako Konráda Henleina, Roberta Jaškówa jako Emanuela Moravce. V roli jedné z Masarykových přítelkyň se vrací do českého filmu modelka Eva Herzigová. Dále hrají Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová nebo Martin Hofmann.

Film představuje Jana Masaryka jako bohéma, který miloval ženy, hudbu a vedl extravagantní život, který byl protipólem jeho diplomatické dráhy. Dotýká se i jeho vztahu k slavnému otci.
„Jan Masaryk je jeden z nejcharismatičtějších politiků v českých dějinách,“
říká historik a spisovatel Pavel Kosatík. „Ten muž byl neskutečně emotivní, v žádném případě se o něm nedá říci, že sám sebe zvládal. Měl po své matce de facto uměleckou povahu, s kterou byl nucen pohybovat se ve světě konvencí, všem na očích. Vlastně musel velkou část své přirozenosti po celý život potlačovat. Muselo to pro něj být šíleně těžké: na jedné straně toužil po volnosti, chtěl létat jako pták. Na druhé se cítil zavázán svému jménu, snažil se té otcově republice sloužit. Celý život ho táhlo na obě ty strany: jeho životu to dodávalo energii, zároveň ho to však taky ničilo,“ dodává spoluautor úspěšné knihy, která vychází již počtvrté.

Česko-slovenský film Masaryk vznikl v produkci společnosti IN Film a Rudolfa Biermanna .  Krom již jmenovaných českých hereckých hvězd je hrají ve filmu i renomovaní zahraniční herci. Psychiatra Steina hraje německý herec a spisovatel Hanns Zischler, jeden z hereckých představitelů slavného Spielbergova dramatu Mnichov.  Další se objevují jako významné osobnosti dobové politiky a kultury – spisovatelku a Masarykovu pozdější snoubenku Marcii Davenportovou vytvořila americká herečka Arly Jover (Blade, Muži, kteří nenávidí ženy), ministerského předsedu Chamberlaina hraje britský herec Paul Nicholas, britského ministra zahraničí Halifaxe Dermot Crowley, (Babel, seriály Luther, Raw), francouzského ministra Bonneta Milton Welsh (Grand Hotel Budapest, Muž ve stínu).

Soutěž s filmem Masaryk

Soutěž trvá od 6. března do 13. března 2017. Pokud chcete použít soutěžní email soutez@totalfilm.cz, nezapomeňte uvést do předmětu „Masaryk“. Formulář smí soutěžící odeslat pouze jednou. Pokud ho odešle víckrát, bude jeho IP adresa ze soutěže vyřazena.
Dodavatelem cen je distribuční společnost Bioscop.