Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Po strništi bos od Svěráků představuje první teaser (video)

Jeden z nejočekávanějších českých filmů roku, snímek Po strništi bos představil první ukázku. Novinka tvůrčího rodinného dua Jana a Zdeňka Svěrákových čerpá ze vzpomínek na dětství, které prožil Zdeněk Svěrák za války na venkově. Svým námětem zapadá do řady filmů Obecná škola, Kolja a Vratné lahve, v nichž autoři vypráví o různých fázích života mužského protagonisty na pozadí dějinných událostí. Podívejte se na první teaser trailer a vychutnejte si krom umně střižené upoutávky, jak ultimátně může znít česká státní hymna. Kdo by to byl řekl, že v určitém gradujícím aranžmá může působit takhle skvěle!

Osmiletý Eda je vytoužené, opatrovávané dítě, které rodiče střeží víc, než je zdrávo, protože o jedno dítě už přišli. A tak je Eda náhradník. Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe; o pár let později, než se odehrává příběh filmu Po strništi bos, se odvíjí jejich poválečný život na pražském předměstí ve snímku Obecná škola. Nyní jsme však v období Protektorátu, kdy je Edova rodina donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným.

Po strništi bos (foto: Bioscop)

Malé město, kde chlapec doposud trávil jen krátké chvíle prázdnin, se na čas stane jeho domovem. Rozměry válečného konfliktu, který rodině obrátil život naruby, vnímá chlapec milosrdnou dětskou optikou, jež nabízí hlavně prostor pro tajuplná dobrodružství. Eda tak nachází cestu nejen k místní klukovské partě, jejíž svět je tolik odlišný od městského a v níž musí obhájit své místo, ale také nečekaným rodinným tabu, která vyplouvají na povrch, a rovněž k vlastní odvaze. Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás a uzavírá tematickou tetralogii tvorby Jana a Zdeňka Svěrákových – tetralogii o jedné generaci.

Skvěle obsazený film nabídne v první řadě Ondřeje Vetchého, Terezu Oříškovou, Jana Třísku či Oldřicha Kaisera. V dalších rolích uvidíme Hynka Čermáka, Petru Špalkovou, Zdeňka Svěráka nebo Miroslava Táborského.

[pullquote align=“left“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Film vejde do českých kin v srpnu letošního roku v distribuci firmy Bioscop[/pullquote]

-red-
video/foto: Bioscop, Biograf Jan Svěrák, Totalfilm.cz © 2017

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast