V létě zjistíme, jak se zrodilo zlo – vrací se panenka Annabelle (video)

Možná jste si toho nevšimli, ale rozrůstá se nám tu pomalu hororové univerzum. Všechno tohle tóčo kolem posedlé panenky Annabelle začalo před čtyřmi lety a nestál za ním nikdo jiný, než hororový mág James Wan. Podepřený zápletkou podle skutečných událostí se vydal do světa paranormálních jevů, duchů a jiných strašidelných záležitostí. Za V zajetí démonů sklidil chválu kritiků i diváků a všechno to stvrdil vysokými tržbami, takže se Warneři rozhodli vytěžit duchařskou zápletku až na dřeň. Máme tu trailer ke dvojce Annabelle.

Hned další rok totiž přišla Annabelle se samostatným filmem, který už Wan jenom produkoval. I když s horším přijetím, univerzum se rozrostlo, a Wan do něj minulý rok přispěl dalším přírůstkem. Natočil pokračování V zajetí démonů, opět sklidil nadšené ovace a odkráčel natáčet Aquamana. Warneři si jej musí hýčkat. Letos se podíváme na samotné zrození panenky. A dohlížet na něj bude velice zajímavá hororová osobnost. David Sandberg stojí především za kraťasem Zhasni a zemřeš, který nedávno dostal celovečerní háv. Samozřejmě za ním stál produkční dohled Warnerů. Očividně u Warnerů získal důvěru a mohl tak svou vizí rozšířit zrození Annabelle.

Režisér David Sandberg na place Annabelle 2

Uvolněná ukázka není prvoplánově děsivá. Nabízí pár lekaček, ovšem především staví na pečlivě budované atmosféře, která snad bude přítomná i ve filmu. Zápletka sice moc invence neukazuje, u hororů ale platí, že 100x to samé se pokaždé dá natočit přesvědčivě a hlavně děsivě, takže na přemýšlení vám ani nezbyde čas. Pokud Annabelle uspěje, otevřou se Sandbergovi dveře do dalšího působení u Warnerů. A ty dveře už samozřejmě nebudou jen hororové. Warneři si přes nynější tápání u komiksů své tvůrce drží a také se občas nebojí zariskovat a dát náročnější projekty potenciálně kvalitním tvůrcům. U Sandberga potenciál rozhodně je, takže jej snad prokáže u rožšíření annabellovského univerza. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se na nás chystala nějaká blbina.
Pod názvem Annabelle 2: Zrození zla vstoupí panenka do kin 10. srpna v distribuci Vertical Entertainment.

Petr Račko, Totalfilm.cz
foto/video: Vertical Entertainment / Warner Bros. © 2017