Soutěž o knihy k trilogii Zahradnictví podepsané autory a herci

Už zítra do českých kin dorazí první díl z trilogie Zahradnictví, kterou napsal Petr Jarchovský. Režisér Jan Hřebejk do filmu Rodinný přítel obsadil plejádu známých herců v čele s Aňou Geislerovou a Ondřejem Sokolem. „Je to nejosobnější věc, jakou jsem kdy napsal. Vycházel jsem ze vzpomínek svých rodičů na moje prarodiče,“ říká scenárista a autor Petr Jarchovský, který v knize i filmech vrací k postavám z hitu Pelíšky. Filmovou trilogii i její literární zpracování můžeme vnímat jako pravdivý příběh konkrétních lidí v převratné historické době mezi lety 1939 a 1959.

Rodinnou ságu tvoří tři samostatné, nicméně propojené příběhy Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník (oba následné díly se jako filmové adaptace v kinech objeví v září a listopadu).
Mezi aktéry snadno poznáme odbojáře Jindřicha z kultovních Pelíšků, tentokrát jsou však více v popředí ženy: například autorovu matku sledujeme od jejího narození a válečného dětství až po dospělost, kdy se v padesátých letech v Nápadníkovi stává hlavní hrdinkou.
Strhující příběhy plné nečekaných zvratů se odehrávají z velké části v rodinném zahradnictví v Jaroměři a v rovněž rodinném kadeřnickém salonu v Praze. Vzdor svízelné době a krutým osudům protagonistů nechybí osvědčený autorův humor a zejména situační komika.

Soutěžíme o 5 knih s předlohou k filmu, které podepsali všichni hlavní herci, autor Petr Jarchovský a režisér Jan Hřebejk.

Soutěž o knihy Zahradnictví


Soutěž trvá od 26. dubna do 6. května 2017. Pokud chcete použít soutěžní email soutez@totalfilm.cz, nezapomeňte uvést do předmětu „Zahradnictví“. Formulář smí soutěžící odeslat pouze jednou. Pokud ho odešle víckrát, bude jeho IP adresa ze soutěže vyřazena.
Dodavatelem cen je společnost CinemArt, a.s.