Filmové premiéry od 18. května

Jeden z nejočekávanějších filmů roku je konečně tady. Na Promethea navazuje Ridley Scott dalším příšrůstkem do rodiny filmů o Vetřelcích. Do českých kin dorazily dvě vtipné “Slověny” – Cuky a Luky se z krátkých scének propracovali až do celovečerního filmu. Dále je v kinech animák Příšerky pod hladinou, kde jednu z postav dabují třeba Helena Vonráčková či Richard Genzer a Michal Suchánek. A nakonec dramatický příběh ze sibiře.

Vetřelec: Covenant (USA, 2017)

Ridley Scott se vrací do vesmíru, který stvořil ve své kultovní sérii Vetřelec. Vetřelec: Covenant je novou kapitolou, ve které posádka vesmírné lodi Covenant směřuje na vzdálenou planetu na druhé straně galaxie, která se zdá být neobjeveným rájem. Ve skutečnosti ale skrývá nebezpečí, které si nikdo z členů posádky nedokázal představit.

Vetřelec: Covenant
Alien: Covenant
Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller / Akční / Horor
USA, 2017, 122 min
Režie: Ridley Scott
Scénář: Michael Green, Jack Paglen
Kamera: Dariusz Wolski
Hudba: Jed Kurzel
Hrají: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Danny McBride, Noomi Rapace, Guy Pearce, James Franco, Demian Bichir, Billy Crudup, Amy Seimetz, Jussie Smollett, Carmen Ejogo, Callie Hernandez, Alexander England, Goran D. Kleut

Cuky Luky Film (Slovensko, 2017)


Cuky Luky Film Vám povypráví příběh začátku ztřeštěného kamarádství, které je navždy změní. Cuky (Peťa Polnišová) je neuznaná video-bloggerka, která touží po slávě a Luky (Zuzana Šebová) je naopak celebrita na výsluní, která má vše, co by si člověk mohl přát. Jedna věc ale přecejen chybí a tou je láska. Aby Luky získala muže svých snů, musí z obyčejné ženy z lidu vytvořit Miss. Co se však stane, když tou obyčejnou ženou bude právě expertka přes trapasy – Cuky?

Cuky Luky Film
Komedie
Slovensko, 2017, 112 min
Režie: Karel Janák
Scénář: Petra Polnišová, Zuzana Šebová, Zuzana Marianková
Kamera: Tomáš Juríček
Hrají: Petra Polnišová, Zuzana Šebová, Diana Mórová, Lukáš Latinák, Zuzana Porubjaková, Števo Martinovič, Roman Pomajbo, Marián Čekovský, Daniel Dangl, Eva Kramerová, Viktor Vincze

Příšerky pod hladinou (Španělsko, 2017)

Animovaná komedie Příšerky pod hladinou přinese podvodní zábavu na více, než jeden nádech. Zemi zaplavily nekonečné oceány, lidstvo se odstěhovalo o dům dál a veškerý život na dokonale modré planetě obstarávají roztodivní tvorové z hlubin. V jednom podmořském údolí žije chobotnička Deep, neurotická kreveta Alice a nemotorný mořský ďas Evo. Tři kamarádi znamená taky třikrát více průšvihů, ten poslední je ale opravdu kolosální. Jejich údolí hrozí zkáza a naprosto nepravděpodobná sestava musí rychle povýšit na hrdiny a najít záchranu. Cestou se k nim přidá muréna stejně hladová jako osamocená a dohromady objeví vodní svět, o kterém neměli ani ponětí. Čekají je rybí zombies, zpěvačka na Titanicu, zaplavená Broadway nebo chladná Arktida. Když je všude voda, to největší dobrodružství je mokré!

Příšerky pod hladinou
Deep
Animovaný
Španělsko, 2017, 92 min
Režie: Julio Soto Gurpide
Scénář: Julio Soto Gurpide, Mike de Seve
Hudba: Fernando Velázquez
Hrají: Phil LaMarr, Jess Harnell, Jeff Bennett, Bob Bergen

Sibiřský deník (Lotyšsko / Finsko / Česko, 2016)

Celovečerní film je inspirovaný životním osudem Melánie Vanagsové, která jakoby přežila jen proto, aby svůj příběh mohla vyprávět. Příběh šestnácti let strávených v sibiřském vyhnanství. Stalinova Rudá armáda vtrhla do Lotyšska, rodinu novinářky Melánie Vanagsové a další tisíce lidí bez meškání a slitování deportoval Sovětský svaz do vyhnanství na promrzlé Sibiři. Násilně odloučena od otce a manžela zde MelánijaVanagsová se svým synem strávila dlouhých šestnáct let živořením na tenké hranici mezi životem a smrtí. V příšerných podmínkách jako otrok se Melánija udržovala naživu jen pro svého syna a pro naději, kterou vkládala do dopisů manželovi. Do dopisů, které nebyly nikdy odeslány a které ani neměly adresáta. Po smrti Josifa Stalina se mohla vrátit zpět do Rigy, celý svůj další život mohla však pracovat pouze v podřadných zaměstnáních. Po roce 1990 vydala knihu o svém životě, na jejímž základě vznikl film Sibiřský deník. Krutý a téměř lyrický, který svůj příběh hrůzy vypráví tiše a bez velkých gest.

Sibiřský deník
Melānijas hronika
Drama
Lotyšsko / Finsko / Česko, 2016, 120 min
Režie: Viesturs Kairišs
Předloha: Melanie Vanaga (kniha)
Kamera: Gints Berzins
Hrají: Sabine Timoteo, Baiba Broka, Outi Kärpänen, Erwin Leder, Viktor Nemets