Nepřehlédněte

Filmové premiéry od 4. května

Strážci galaxie vol. 2 asi očekávaně převálcují další premiéry tohoto týdne. Žádný další významný film se s nimi do boje raději nepouští. V nabídce máme už jen chorvatsko-českou koprodukci Ministerstvo lásky a starší film z roku 2015 z makedonsko-kosovské produkce Tři dny v září.

Strážci Galaxie Vol. 2 (USA, 2017)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel.

Strážci Galaxie Vol. 2
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Austrálie
Kanada
Velká Británie
Akční / Komedie / Sci-Fi
USA, 2017, 136 min
Režie: James Gunn
Scénář: James Gunn
Kamera: Henry Braham
Hudba: Tyler Bates
Hrají: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Michael Rooker, Karen Gillan, Pom Klementieff, Elizabeth Debicki, Chris Sullivan, Sean Gunn, Sylvester Stallone, Kurt Russell, Evan Jones, Stephen Blackehart, Steve Agee, Tommy Flanagan, Rhoda Griffis, Hilty Bowen, Aramis Knight, Elizabeth Ludlow

Ministerstvo lásky (Chorvatsko / Česko, 2016)

Renomovaný biolog Krešo je v koncích. Blíží se krize středních let, o iluze už dávno přišel, ztratil zaměstnání a navíc strádá v manželství, které zřejmě nikdy neměl uzavřít. Naštěstí ho stále ještě obdivuje jeho syn. Chorvatská vláda se potýká s finančními obtížemi a zoufale hledá neotřelé způsoby, jak ušetřit. Od války v devadesátých letech sice už uplynulo víc než dvacet let, ale přesto se vládní úřady náhle začaly zajímat o vdovy po padlých vojácích. Ty z nich, které se neprovdaly, ale navázaly nový vztah, nesmí nadále pobírat vdovský důchod. Zavedení tohoto nepopulárního opatření si žádá celou novou instituci jménem Ministerstvo lásky, jež má za úkol shromažďovat informace o vdovách, které nový zákon porušují. Krešo nemá co ztratit, a tak využije protekce, kterou mu zařídil jeho agresivní tchán, a nechá se na novém ministerstvu zaměstnat. Jediná potíž je v tom, že horší úředníci než on a jeho výstřední společník Šikić se dají najít jen stěží.

Ministerstvo lásky
Ministarstvo ljubavi
Komedie
Chorvatsko / Česko, 2016, 103 min
Režie: Pavo Marinković
Scénář: Pavo Marinković
Kamera: Simon Tansek
Hudba: Hrvoje Crnic, Mydy Rabycad
Hrají: Drazen Kuhn, Ecija Ojdanić, Olga Pakalovic, Milan Strljic, Ksenija Marinković, Alma Prica, Bojan Navojec, Goran Navojec, Daria Lorenci, Robert Ugrina, Slobodan Milovanovic

Tři dny v září (Makedonie / Kosovo, 2015)


Prostitutka Marika v sebeobraně zabije svého klienta. Při útěku se ve vlaku seznámí s Janou, která se po letech vrací na venkovskou chatu, kde zažila trýznivé okamžiky dospívání. Mezi ženami pocházejícími ze zcela odlišného prostředí vzniká nečekané pouto. Vzájemné pochybnosti o minulosti té druhé však mezi nimi vzbuzují nedůvěru. Stačí tři zářijové dny na venkovské chatě, aby na povrch vyvstali všichni démoni minulosti. Touha po pomstě je silná. Psychologický thriller tematizující fatální dopady sexuálního násilí je celovečerním hraným debutem makedonského režiséra Darijana Pejovského.

Tři dny v září
Tri dena vo septemvri
Drama / Thriller
Makedonie / Kosovo, 2015, 90 min
Režie: Darijan Pejovski
Scénář: Darijan Pejovski, Igor Ivanov Izy
Kamera: Dimo Popov
Hudba: Aleksandar Pejovski
Hrají: Salaetin Bilal, Kamka Tocinovski, Irena Ristic, Fatos Kryeziu, Adem Karaga

%d blogerům se to líbí: