V neděli proběhne Young Film Fest – celoevropská filmová akce pro teenagery

Celoevropský Young Film Fest konečně dorazil i do Česka. Young Film Fest je jedinečnou příležitostí dostat se do světa filmu, vyjádřit svůj názor, poznat se s novými kamarády a zažít zábavu. Jednodenní akce je určena všem, které baví film a je jim 12 – 14 let. Po celé Evropě se v 31 zemích odehraje předávání ceny Young Audience Award a poprvé se součástí stanou i mladí diváci z České republiky. Právě ti zhlédnou a posoudí tři nejlepší nominované filmy v české premiéře. Ještě ten večer porota složená z mladých diváků vybere nejlepší snímek. Celodenní akce začíná v 9:00 v pražském DOXu a potrvá až do sedmé hodiny večerní.

Filmy, které budou mít na festivalu svoji premiéru:

  • Goodbye Berlin – Tschick a Maik se rozhodnou vzbouřit proti zavedenému pořádku. Vyrazí v teréňáku za dobrodružstvím a zažijí spoustu nečekaných překvapení.
  • Můj život jako cuketa – Žít v dětském domově není žádná legrace. Alespoň dokud si nenajdete dobré kamarády. S nimi jde všechno líp a situace se může úplně změnit…
  • Dívka z propasti – Laura se rozhodne jednoho dne překonat strach a vstoupí do propasti Loch Änzi. Co na ni čeká v tajemném prostředí švýcarských hor?

Kromě filmů se mladí diváci mohou zúčastnit tří tematických workshopů:

  • Zvuková a dabingová experimentální dílna – Zvuk ve filmu nevidíš, a tak tě asi nenapadne, že tvoří podstatnou část celkového díla. Dodej filmu šťávu, nahraj zvukové efekty a namluv animovanou postavu!
  • Herecký workshop – Zajímalo tě někdy, jak vypadá práce herce? Není to jenom procházka po červeném koberci a davy fanoušků, ale i pořádná dřina. Zažij si to na vlastní kůži!
  • Digitální svět – Co se stane, když se přes telefon připojíš na wifi, lajkneš příspěvek svého kamaráda nebo hodíš fotku na instáč? Interaktivní workshop Ti ukáže, kam až může zasáhnout dnešní virtuální svět.

Vrcholem dne bude závěrečné hlasování, slavnostní zakončení proběhne v nově otevřené unikátní vzducholodi, která se vznáší nad galerií DOX.

Přihlašování na akci probíhá na stránkách www.youngfilmfest.cz

-red-
zdroj: J. Volák

Článek jsme oštítkovali takto: