Trailery týdne – Nolanův Dunkirk, Blade Runner 2049 a dabovaná Mumie

Tři zásadní trailery v uplynulých několika desítkách hodin hýbou sledovaností na YouTube. První na řadu přišel plnohodnotný trailer na pokračování Blade Runnera od Denise Villeneuva (Příchozí), následoval česky dabovaný trailer na Mumii s Tomem Cruisem a Russellem Crowem a nakonec tu máme pořádnou upoutávku na Nolanův nový válečný epos Dunkerk.

To co předestírá upoutávka na pokračování zásadního sci-fi světového kinematografie Blade Runner 2049, vypadá velice slibně. Tvůrčí tým je samozřejmě základ a k tomu ještě dvě hlavní hvězdy. Nemůže chybět Harrison Ford, kterému sekunduje Ryan Gosling. Blade Runner 2049 bude mít premiéru 5. října.

Mumie s Tomem Cruisem není předělávkou známé série Mumie z přelomu milénia. Spíše se inspiruje původní klasikou Hollywoodu 30. let. V hlavní roli filmová ikona, kterou doplňuje Russell Corwe a Sophia Boutella v titulní roli. Takže tentokrát žádný Imhotep, ale pěkná potetovaná drsňačka. Sophii budete znát především z Kingsmana. Ano, je to ta s těmi ostrými noži místo nohou.
Mumie nás všechny vyděsí už za měsíc, 8. června.

Na nejnovější snímek Christophera Nolana je právem upřena pozornost fanoušků i kritiky. Čeká se od něj něco velkého, podobně jako před lety od Spielberga. A podle prvních trailerů to epochálně vypadá. Tak uvidíme. Dunkerk vejde do českých kin 20. července.

-red-
video: Falcon, CinemArt, Vertical Entertainment