Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

JIŘINA BOHDALOVÁ SE V NEDĚLI NA ČT1 PŘEDSTAVÍ V DRAMATU JIŘÍHO STRACHA SVATÁ, HRAJE PŘEŽIVŠÍ VĚZENKYNI GULAGU. TRAILER ZDE

Začíná jubilejní 70. ročník festivalu v Cannes – porotě předsedá Almodóvar

Pedro Almódovar letos vede porotu nejprestižnějšího áčkového festivalu na světě. Dnes večer oficiálně odstartuje jubilejní 70. ročník obří filmové akce, jejíž prestiž je pro filmaře nedozírná. Obzvlášť pak účast v soutěžích. Výrazně letos zaujmou nová díla Arnauda Desplechina (Ismaelovy přízraky), Francoise Ozona (Dvojaký milenec), Sofie Coppoly (Oklamaný) či film Wonderstruck Todda Haynese. Svůj film do Francie veze i Andrej Zvjagincev (Neláska). Film Arnauda Desplechina Ismaelovy přízraky zahájí celý festival. Ten potrvá do 28. května.

Jubilejní ročník přivátá asi nejvíc hvězdných jmen za poslední roky. Dorazí Nicole Kidman (dokonce naráz ve čtyřech filmech), Isabelle Huppert, Colin Farrell či Julianne Moore.

Výrazné české snímky zkusí zaujmout zahraniční distribuci na canneském filmovém trhu Marché du Film. Prezentovány tu budou například snímky Masaryk, Bába z ledu, Pátá loď či Přes kosti mrtvých. O prezentaci české kinematografie se stará České filmové centrum, které spadá pod Státní fond kinematografie.
Významnější českou účast zajišťují v Cannes tradičně filmoví studenti. Letos se do sekce Cinéfondation probojoval Michal Blaška se svým krátkometrážním snímkem Atlantis 2003.

Dějiště konání festivalu v Cannes

-red-

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast