Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

Natáčení Nabarveného ptáčete je v plném proudu, Udo Kier má dotočeno

Druhá fáze natáčení filmu Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula začala 5. června na jižním Slovensku. V roli žárlivého mlynáře se do ní zapojil hvězdný Udo Kier, jehož poslední natáčecí den proběhl včera, 12. června, hned poté odletěl do Kolína nad Rýnem. Filmový štáb pokračuje v natáčení v Čechách, na lokaci Slaník u Strakonic a dále na Padrťských rybnících v Brdech. Od příštího pondělí 19. června začíná natáčet polský herec Lech Dyblik a to na exteriérech v Ralsku.

Udo Kier a Václav Marhoul (foto: Jakub Čech)

Nabarvené ptáče je hluboce dramatický příběh zaobírající se bezprostředním vztahem mezi hrůzou a krutostí na jedné straně a nevinností a láskou na straně druhé. Přestože samotné dílo od svého vydání v roce 1965 způsobovalo a stále způsobuje silné kontroverze, dostalo se mu světového ohlasu i mnoha prestižních literárních cen. Jde o první a nejslavnější román autora knih Byl jsem při tom a Pinball – jednoho z nejvýznamnějších a nejvýraznějších světových spisovatelů minulého století Jerzy Kosińského.

Udo Kier (foto: Anton Faraonov)

V hlavní roli se představí devítiletý Petr Kotlár z Českého Krumlova. Spolu s ním nabídku zahrát si v novém Marhoulově filmu už přijali Stellan Skarsgård (Dobrý Will Hunting, Thor, Mamma Mia! ad.) a Udo Kier (Epidemic, Armageddon). Písemně potvrdil svůj zájem taktéž americký herec Harvey Keitel.

Tato část natáčení adaptace světového bestselleru Jerzy Kosińského skončí 5. července, třetí etapa startuje v polovině srpna v Čechách.

-red-
zdroj: S. Andělová, 2media

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast