Nejočekávanější červencové filmy (ukázky)

Až skončí karlovarský festival, promítání nekončí, naopak propukne naplno letní blockbusterová sezóna. Do kin dorazí Spider-Man, který se vrací do náruče Marvelu, vrací se i Opice, kteří válčí o planetu, svůj nový film do kin posílá Christopher Nolan, Luc Besson, Edgar Wright nebo Sofia Coppolla. V červenci se bude na co dívat. Posuďte sami v našem přehledu.

Spider-Man: Homecoming (USA, 2017)

Postava Spider-Mana má za sebou v uplynulých letech pár klopýtnutí, ale zdá se, že se blýská na lepší časy. Šanci dostal mladinký Tom Holland a podle prvních reakcí na jeho skromnější angažmá v posledních Avengerech se nechává internetové auditorium slyšet, že jde o nejlepšího představitele Spider-Mana vůbec. Potvrdit se to může v sólovce, která do kin vyrazí už za pár dní.

V kinech od 6. července (Falcon)


Válka o planetu opic (USA, 2017)

Minulý díl opičí ságy vůbec nebyl špatný. Série se vydala správným směrem a podle ukázek to vypadá na další úspěšný zářez do pažby celé série. Caesar se potýká s vlastními temnějšími instinkty a nastupuje na cestu pomsty, na níž se nevyhnutelně střetne s plukovníkem v epické bitvě, která určí, kdo se stane vůdčím druhem, jenž bude určovat další osud těch druhých, poražených. Pokračování se odehrává dva roky po událostech v Úsvitu planety opic.

V kinech od 13. července (CinemArt)


Valerián a město tisíce planet (Francie, USA, 2017)

Adaptace jednoho z nejslavnějších sci-fi komiksů, který položil základy i samotným Star Wars byl životním a tvůrčím snem Luca Bessona. Tento evropský filmařský vizionář po letech vývoje přináší na plátna jednu z nejdražších evropských koprodukcí, plnou vizuálních orgií i strhujícího děje. Jsme moc zvědavi!

V kinech od 20. července (Bioscop)


Dunkerk (USA, VB, 2017)

Očekávané válečné drama prověřeného filmového matadora Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Filmu hodně věříme. Sice je tu hodně filmařů, kteří jsou tak trochu megalomani, ale Nolan má naštěstí spoustu sebereflexe a pořádná prkenice ho naštěstí neponouká k Bayovským šílenostem.

V kinech od 20. července (Vertical Entert.)


Baby Driver (VB, USA, 2017)

Jako jedni z mála jsme tenhle film už viděli a potvrzujeme, že jde o našlapanou akci plnou nesmrtelných hlášek a sakra dobré muziky. Soundtrack a sluchátka v uších hlavního hrdiny tu hrají prim. Hvězdné obsazení a pevná režie Edgara Wrighta udělala z tohoto filmu příjemné překvapení této sezóny.

V kinech od 27. července (Falcon)


Oklamaný (USA, 2017)

Sofia Coppolla natočila historické drama, ve kterém by se psychologické husto dalo úspěšně krájet. A podle prvních reakcí festivalových diváků víme, že minimálně Nicol Kidman je ve filmu v opravdu velmi dobré kondici. A to není řeč primárně o vizáži. Colin Farrell v područí několika žen prý zažije doslova peklo na zemi. Tak uvidíme!

V kinech od 13. července (CinemArt)


Svět podle Daliborka (ČR, 2017)

Jak může být český neonacista něžný? A tak trochu směšný? Evidentně může. Ve filmu Víta Klusáka, který s filmem soutěží na nadcházejícím karlovarském festivalu uvidíme, českého neonacistu z Prostějova, kterého štáb Víta Klusáka sledoval po dobu dvou let (2015 – 2016). Dalibor K. (37) pracuje jako lakýrník, točí amatérské horory, skládá naštvané písně, maluje a je radikální neonacista. Blíží se mu čtyřicítka, ale doposud neprožil plnohodnotný vztah se ženou, bydlí totiž stále se svojí matkou Věrou (63). Nesnáší svoji práci, cikány, Židy, uprchlíky, homosexuály, Merkelovou, pavouky a zubaře. Nesnáší svůj život, ale neví, co změnit.

V kinech od 13. července (Bontonfilm)


Srdečně vás vítáme (Francie, 2017)

V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku. Asi už víte, kam míříme. Ideální příležitost pro Claviera a jeho komediální talent. Jeho postavu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu.

V kinech od 27. července (CinemArt)


Pěkně blbě (USA, 2017)

Tahle svérázná americká komedie bude zahajovat karlovarský festival a hned po něm putuje do české distribuce spolu s dvojicí dalších filmů z Varů (Axolotl Overkill a Dvojitý milenec). Kumail je stand-up komik, příležitostný řidič Uberu a největší fanoušek Akt X. Emily studuje psychologii, má skvělý smysl pro humor a rozhodně se teď nechce vázat. Alespoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komiků. Duchapřítomný Kumail Emily okamžitě padne do oka, a i když oba tvrdí opak, brzy je jasné, že nepůjde jen o záležitost na jednu noc. Nadějně se rozvíjející vztah ale naruší záhadná nemoc, která Emily uvrhne do umělého spánku. Teprve v nemocnici se potkává Kumail s jejími svéráznými rodiči, kteří se přes počáteční nedůvěru s Kumailem postupně sbližují, což generuje řadu zábavných situací.

V kinech od 13. července (Aerofilms, KVIFF Distribution)


Život za život (Francie, 2017)

Ve Varech uvidíme i tento dramatický snímek. Vše začíná v noci, tři mladí surfaři na bouřlivém moři. O několik hodin později, po cestě domů, dochází k nehodě. Vše je zcela závislé na životě v nemocnici v Le Havre, Simonova existence je jenom iluzí. Mezitím v Paříži čeká žena transplantaci orgánu, který jí dá nový život….

V kinech od 20. července (Artcam)

-red-
video: Falcon, CinemArt, Bioscop, Vertical Entert., Bontonfilm, Aerofilms, Artcam © 2017

%d blogerům se to líbí: