Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJDOJEMNĚJŠÍ ANIMÁK ROKU? UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER ROZZUM V DIVOČINĚ?

Večer začne 52. ročník karlovarského festivalu – Uma Thurman a Casey Affleck jsou na místě

V noci na čtvrtek do západočeského lázeňského města dorazila Uma Thurman, která se večer objeví na červeném koberci i slavnostním zahájení. Totéž platí i pro držitele Oscara, Caseyho Afflecka, který už je také v místě dění. Oba herci převezmou během dnešního slavnostního zahájení Cenu prezidenta festivalu.

Casey Affleck, Jiří Bartoška, režisér David Lowery a producent James M. Johnston

Casey Affleck i Uma Thurman dnes po 17. hodině pozdraví diváky na červeném koberci před vstupem do Velkého sálu hotelu Thermal. V neděli pak ve Affleck ve 14 hodin ve Velkém sále hotelu Thermal společně s režisérem Davidem Lowerym a producenty Tobym Halbrooksem a Jamesem M. Johnstonem uvede projekci filmu Přízrak. Stejná delegace promluví ve stejný den i na veřejně přístupný KVIFF Talk, který proběhne v neděli v 16.30 v Kongresovém sále hotelu Thermal.

Herečka Uma Thurman uvede v neděli 2.7. od 22:30 v Letním kině oba díly kultovního snímku Quentina Tarantina Kill Bill.

Na slavnostním zahájení se bude promítat komedie Pěkně blbě. Film se pak v rámci projektu Vary ve vašem kině rozjede za diváky po celé republice a následně také vstoupí do široké distribuce.
V rámci slavnostního zahájení proběhne před hotelem Thermal filmový koncert s hostem festivalu, skladatelem Jamesem Newtonem Howardem.

V Hlavní soutěži se letos pokusí o úspěch zástupci Ruska (Boris Chlebnikov s filmem Arrhytmia), rumunský tvůrce Iulia Rugina přijíždí s dramatem Breaking News, izraelský tvůrce Ofir Raul Graizer přiváží queer drama Cukrář, francouz Nicolas Silhol uvede ve Varech snímek Korporace, turecký režisér Onur Saylak světovou premiéru snímku Ještě víc. V hlavní soutěži na diváky i porotu dále čekají ještě zástupci Gruzie, Bosny, Polska nebo Indie. Soutěžit bude i český zástupce, drama Křižáček Václava Kadrnky.

Soutěž Na východ od západu zahájí ázerbajdžánské drama Sad granátovníků. Krom už avizovaného českého zástupce v podobě filmu Absence blízkosti bude o cenu soutěžit i slovenský film Juraje Lehotského Nina, gruzínská filmařka Mariam Khatchvaniová  ve snímku Dede diváky pro změnu zavede do své rodné oblasti, drsné Svanetie. Osm z dvanácti premiér v této sekci tvoří debuty.

Tři světové premiéry – Svět podle Daliborka Víta Klusáka, Spousta dětí, opice a zámek Gustava Salmeróna a Další nová zpráva Orbana Wallace – se představí karlovarským divákům v Soutěži dokumentárních filmů. Mezi jedenáctkou titulů z celého světa nalezneme i rumunskou esej o zašlém vědeckém institutu v Abcházii Tarzanova varlata.

-red-
foto: Film Servis Festival Karlovy Vary, a. s.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast