Jana Plodková dnes večer jako chladná matka v soutěžním filmu Absence blízkosti

Dnes večer má v rámci karlovarské soutěže Na východ od Západu světovou premiéru nový český film Josefa Tuky Absence blízkosti. Komorní drama s Janou Plodkovou vypráví o komplikovaných vztazích dcer a matek. V následujícím videu Jana Plodková s režisérem Josefem Tukou prozrazují zákulisní zajímavosti o filmu i to, jak se jim spolu natáčelo.

V Absenci blízkosti uvidíme krom Jany Plodkové ve výrazné roli Annu Cónovou a Luboše Veselého. Film se natáčel shodou okolností na Karlovarsku. S regionem je režisér Josef Tuka úzce spjatý. Natáčel tu i svůj bakalářský film Saharské písky a z Karlových Varů je i jeho přítelkyně. Kruh se tedy účastí ve festivalové soutěži příznačně uzavírá.
“Absenci blízkosti jsem měl na starosti nejen po režijní, ale i výrobní stránce.  Chystám se proto dnes večer hlavně děkovat partnerům a spolupracovníkům. A hlavně budu doufat, že náš film osloví publikum a že zde najdeme distributora,” prozradil režisér pár hodin před slavnostní premiérou.

Jana Plodková hraje ve filmu čerstvou matkou, která prochází životní krizí. Cítí, že má raději svého psa než vlastní dítě. Oživit mateřskou náklonnost se pokusí prostřednictvím láskyplných rodičovských deníků svého zesnulého otce.
Umělecký ředitel karlovarského festivalu Karel Och k výběru filmu do prestižní soutěže říká: “Josef Tuka nás zaujal svou prací s filmovými složkami a vysokou úrovní řemesla. A právě to, jakým způsobem komponuje záběry, svítí a pracuje s kamerou, nás velmi zaujalo.”

Dále přineseme – rozhovory s Josefem Tukou, Janou Plodkovou a Annou Cónovou

-red-

foto/video: Totalfilm.cz/Cinema Belongs To Us © 2017