Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJDOJEMNĚJŠÍ ANIMÁK ROKU? UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER ROZZUM V DIVOČINĚ?

První diváci uvidí Svěrákovu novinku tam, kde se natáčela – ve Slavonicích

Světovou předpremiéru si novinka tvůrčího tandemu Svěrákových odbude na místě, kde se film natáčel – ve Slavonicích. Po strništi bos bude promítán jako úvodní film Slavonice Festu, ve středu 2. srpna večer. Na 4. ročníku festivalu se bude následně promítat 65 filmů v 7 sálech a letním kině. Kromě filmů je přichystán také hudební program – 13 koncertů a 5 tanečních party, výstava Františka Skály i doprovodný program pro děti. 

Festivaloví diváci budou úplně prvním publikem, které novinku Jana Svěráka uvidí, a to přímo na slavonickém náměstí, jednom z míst, kde se natáčel. Projekce se kromě autora scénáře Zdeňka Svěráka a režiséra Jana Svěráka zúčastní i herci Jan Tříska, Tereza Voříšková a další.

„Jsme zvědaví na letošní návštěvnost a je nám líto, že město není nafukovací. Loni prošlo kiny skoro sedm a půl tisíce diváků, kteří spolu s diváky na koncertech udělali neuvěřitelnou více než desetitisícovou návštěvnost. Rozšiřujeme kemp i ubytovací kapacity v okolí, tak se snad všichni, kteří se drží našeho hesla Slavonice Fest – místo, kde nesmíš chybět, do Slavonic v srpnu vejdou,“ těší se na letošní festival jeho organizátor, režisér a producent Ondřej Trojan„Myslím, že program bude letos pestřejší. Ubrali jsme 2 koncerty, ale zato máme víc filmů i výstav, spojili jsme se Klubem nemocných cystickou fibrózou, který bude na festivalu s námi i se svým patronem, hercem Ivanem Trojanem, baví nás i takové maličkosti, jako to, že můžeme nabitému slavonickému náměstí před předpremiérou Po strništi bos pustit Tomáše, šestiminutový film o klukovi, který přes to, že nechodí a nemluví, je akčnější než leckdo z nás, nebo si na velkém plátně kromě novinek vychutnat i klasiku jako je Nebe nad Berlínem,“ dodává.

více o festivalu najdete zde

-red-
zdroj: B. Trojanová
video: Totalfilm / Bioscop © 2017

 

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast