Na HBO zaútočili Hackeři – ukradli prý scénář Hry o trůny a pár seriálů

Kyberútok zažívá po velkých hollywoodských studiích i HBO. Společnost potvrdila, že došlo k útoku, ale neupřesnila o co přesně šlo. Na zahraničních zpravodajských serverech se píše o krádeži scénáře Hry o trůny a seriálech Ballers nebo Room 104. Prý už pár epizod koluje po síti.

Hra o trůny VII. (foto: HBO)

Hackeři kontaktovali některá americká média a nabízeli rozhovor a sdílení materiálu.
Není to tak dávno, kdy podobnému útoku čelilo studio Disney. Hackeři mu údajně ukradli nejnovější díl Pirátů z Karibiku a vyhrožovali studiu, že pokud nezaplatí výkupné, vypustí film po částech na internet ještě před jeho premiérou.

čtěte také: Hackeři vydírají studio Disney – ukradli Piráty

HBO se dlouhodobě také snaží přijít na to, jakým způsobem bojovat s filmovým pirátstvím. První díl VII. řady Hry o trůny si totiž nelegálně stáhlo až 100 milionů diváků. Ještě před lety to manažeři považovali za ocenění kvality seriálu. Nyní ale hledají způsob, jak tomu zabránit.
HBO i v České republice nabízí krom předplacení svých kanálů také samostatné předplacení online videotéky HBO GO. V ní nabízí všechny své seriály i nakoupené akvizice, často ještě před uvedením v běžném lineárním vysílání. Premiéry velkých hitů, jako je právě Hra o trůny navíc probíhají souběžně s americkou premiérou a jsou okamžitě k dispozici i s českými titulky. Následně se zpožděním i s českou dabingovou stopou.

-red-