Jan Svěrák napsal o vzniku své filmové novinky knížku (soutěž)

Už ve čtvrtek se v celé zemi začne promítat novinka Jana a Zdeňka Svěrákových Po strništi bos. O filmu byly popsány už stohy opravdového i digitálního papíru. Pokud se ale budete chtít něco o vzniku filmu dozvědět od člověka nejpovolanějšího, budete mít možnost. Režisér Jan Svěrák v knížce PŘÍBĚH FILMU PO STRNIŠTI BOS vypráví, jak vznikal jeho nejnovější film, a prozrazuje, co byli herci ochotni svým rolím obětovat, proč se točilo až ve vzdálených Slavonicích a jak se filmový scénář liší od knižních vzpomínek Zdeňka Svěráka. Knížku, stejně jako soundtrack Michala Novinskiho můžete vyhrát v naší soutěži.

Výpravná publikace s množstvím barevných fotografií a dokumentů nechává čtenáře nahlédnout do úspěšné tvůrčí dílny otce a syna Svěrákových a do zákulisí natáčení jednoho z nejočekávanějších filmů roku 2017. Historky z natáčení, postřehy a úvahy tvůrců, řešení autorských i technických problémů – to vše z první ruky – dělá knihu atraktivní nejen pro odborníky, ale pro každého milovníka českého filmu.

Slovenský skladatel Michal Novinski má za sebou výrazné soundtracky k filmům Ve stínu, Kuky se vracá, Tři bratři, Wilsonov nebo Učitelka. Jeho tvorba je snadno zapamatovatelná, lehce rozpoznatelná a patří k nejvýraznějším hudebním tvůrcům filmové hudby. Pětačtyřicetiletý skladatel získal za svou tvorbu několik ocenění, včetně Českého lva za Svěrákův rodinný film Kuky se vrací.

Ukázku filmové hudby si můžete poslechnout v následujícím videu:

Soutěž o 5 knih a 5 soundtracků Po strništi bos