Loganovy parťáky od Soderbergha vynášejí zahraniční recenzenti do nebes

Do českých kin dorazí už brzy akční novinka Stevena Sodrebergha Loganovi parťáci. Kromě toho, že má film na režisérské sesli autora Dannyho parťáků, tak má také hvězdné a opravdu lákavé obsazení: Daniel Craig, Channing Tatum, Hilary Swank, Adam Driver, Seth MacFarlane nebo Katherine Waterston. Kromě toho, což je podstatnější, má v tuto chvíli opravdu skvělé hodnocení na mezinárodní filmové databázi.

Loganovi parťáci (foto: Bontonfilm)

Oven Gleiberman z Variety píše o Soderbeghově novince jako o špičkové kvalitě a čistý produkt. Myslí si, že je to fantastický a velmi autentický snímek.
Drew Taylor z The Playlist vidí v Loganových parťácích brilantně postavený a bezkonkurenční žánrový film. Letos považuje film za jeden z nejlepších. Používá přívlastky jako: okouzlující, ale zároveň správně divný a skutečný. Redaktor dal filmu celých 100 procent.
Tod McCarthy z The Hollywood Reporter ve svém textu říká, že Soderbergh podle něj natočil skvělý film, který si nehraje na něco čím není. Primárním cílem tu bylo potěšit diváka a to se podle recenzenta podařilo.
Na metacritic.com i imdb.com osciluje průměrné hodnocení nad 80 procenty. Někteří recenzenti udělili filmu i nejvyšší možné známky.

Režisér Dannyho parťáků a držitel Oscara Steven Soderbergh natočil svou vlastní anti-verzi ke slavné lupičské trilogii Dannyho parťáci. Hrdinové nového filmu mají dlouhé vedení a nemají žádný styl, zato i oni mají plán, jak ukrást 14 milionů dolarů.
Bratři Loganovi žijí totiž úplném zapadákově, nemají peníze, nemají práci a na krku mají rodinnou tradici smolařů a looserů, která na jejich jméně sedí už téměř sto let. Jméno Logan je v tomhle kraji synonymem pro prohru. Říká se, že bratři Loganovi jsou idioti. Jimmy Logan se rozhodne otočit konečně kolo štěstí a ukrást 14 milionů dolarů během největšího a nejslavnějšího automobilového závodu v Americe. To je slušná suma peněz, a proto potřebuje do party svého bráchu s jednou rukou, musí dostat z vězení místního odborníka na loupeže všeho druhu, odborníka na počítače a všechny ty internety a další pomocníky. Vypadá to jako naprosto šílený nápad, ale výhodou natvrdlých lupičů je, že si všichni myslí, že jsou… natvrdlí.

V Česku má film premiéru 31. srpna v distribuci Bontonfilmu.

-red-
foto/video: Bontonfilm