Nepřehlédněte

Zemřela Květa Fialová (88)

Ve věku 88 let zemřela jedna z nejoblíbenějších českých hereček Květa Fialová. Oznámila to Česká televize, které to oznámila dcera herečky Zuzana Hášová. Květa Fialová se proslavila zejména jako arizonská pěnice z filmu Limonádový Joe. Znát ji diváci mohou jako lehce éterickou či mírně vyšinutou ženu z mnoha českých filmů a komedií.

Limonádový Joe (1964)

Žila s režisérem Pavlem Hášou, který trpěl stejnou nemocí jako sama herečka, Alzheimerem. Herečka doplatila krom závažné choroby také na vleklé a opakované problémy se srdcem. U diváků si vydobila oblibu krom svého komediálního umu i deklamovaným přístupem k životu. Nebála se podle svých slov ani nemocí ani smrti. Vše považovala za požehnání a přirozený běh věcí.
Květa Fialová se poprvé objevila před kamerou ve 40. letech. Naposledy si zahrála v televizním filmu Vánoční hvězda v roce 2012 a o rok později v seriálu Gympl s ručením omezeným.
V paměti diváků však zůstane navždy díky rolím v Babičce (paní Kněžna), Adéla ještě nevečeřela (hraběnka) nebo už zmíněný Tornádo Lue z Limonádového Joea.

-red-