Milada už brzy zamíří do kin – podívejte se na film o filmu

Do kin už 2. listopadu zamíří dlouho očekávané zpracování životního osudu Dr. Milady Horákové. Film Milada vznikl v produkci a režii Davida Mrnky, který projekt připravoval několik let. Průlomem nakonec bylo, že o práva na film projevil zájem Netflix, který cílí na kvalitní tvorbu s komerčním potenciálem. O genezi projektu mluví tvůrci v prvním ze čtyř filmů o filmu, které vám postupně nabídneme.

„Díky velmi talentovanému štábu a hereckému obsazení jsem si moji první režisérskou zkušenost nesmírně užil. Přítomnost dcery Milady Horákové během natáčení tento pocit ještě umocnila a potvrdila smysluplnost našeho záměru. Jsem vděčný všem, kteří do filmu vložili mnoho obětavé práce a úsilí, a doufám, že tento příběh při svém uvedení koncem letošního roku bude rezonovat v divácích po celém světě,“ říká David Mrnka.

Milada – Ayelet Zurer a Vladimír Javorský (foto: Bohemia MP)

Miladu Horákovou, ženu, která se stala symbolem odvážného boje za svobodu, ztvárnila izraelská hvězda se slovenskými kořeny Ayelet Zurer (Muž z oceli), jejího manžela Bohuslava si zahrál známý americký herec Robert Gant. Součástí mezinárodního obsazení jsou Aňa Geislerová, Vica Kerekes, Ivana Chýlková, Vladimír Javorský, Alena Mihulová, Marián Mitaš, Tatjana Medvecká, Hana Vagnerová a další. V menší roli se objeví i Jan Přeučil, jehož otec byl souzen ve stejném procesu jako Milada Horáková.

David Mrnka film Milada připravoval deset let, spolupracoval nejen s historiky, ale i s jedinou dcerou Horákových Janou Kánskou, která se na natáčení přiletěla podívat z Washingtonu, kde žije.

Kameramanem filmu Milada je Martin Štrba, architektem Milan Býček, kostýmní výtvarnicí Simona Rybáková, autorem hudby Aleš Březina.
Distributorem je společnost Bohemia Motion Pictures.

-red-
foto/video: Bohemia MP / Loaded Vision Entertainment © 2017