Soutěž s filmem Dezertér – (DVD, knihy, dárky)

V kinech je od čtvrtka druhý díl trilogie Zahradnictví. Druhá kapitola rodinné kroniky Dezertér se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock (Jiří Macháček) a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová). Sestry společně přežily válku a německou okupaci a staraly se o malé děti svých manželů, kteří byli zatčeni za protinacistický odboj. Teď všichni s ohromným úsilím realizují svůj sen, jenže přichází zlom po únorovém komunistickém puči. Ottova firma je vyvlastněna státem a jemu se podruhé v životě rozpadá svět. Tentokrát jsou však důsledky otřesu pro něj i pro jeho rodinu fatální..

Otázka pro Jiřího Macháčka – Jak byste charakterizoval svoji postavu?

Otto je z podstaty podnikavý a pracovitý, uvnitř ovšem velice křehký člověk, nepoučitelný životní optimista, který by si, ač několikrát osudem zlomen, nikdy nepřiznal vlastní pád nebo prohru. Je to postava hustě opestřená několika odlišnými životními etapami a fatálními zvraty, že jsem se po prvním přečtení scénáře musel ptát, jestli i v téhle scéně je to pořád ta samá postava, jako ve scénách předešlých. To ovšem znamená, že pro herce je taková role napsaná vděčně. Takže ta obtížnost jejího ztvárnění je pak spojena hlavně s  tím, aby člověk dokázal všechny ty rozličnosti a odlišnosti propojit a nepromarnit.

Film Jana Hřebejka a Petra Jarchovského je právě v kinech.

Soutěž o ceny k trilogii Zahradnictví

Soutěž trvá od 2. října do 9. října 2017. Pokud chcete použít soutěžní email soutez@totalfilm.cz, nezapomeňte uvést do předmětu „Dezertér″
Dodavatelem cen je společnost CinemArt a produkce filmu.

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.