Nepřehlédněte

X-Men jako horor? Série s Novými mutanty experimentuje (trailer)

Foxové do toho šlápli. Po úspěchu Deadpoola a Logana se vrhli na Nové mutanty. A opět se bude trošku experimentovat. Bude to totiž hororová podívaná. Za dalším příspěvkem do X-men univerza stojí Josh Boone, který doteď natočil jen dvě slaďárny – Stuck in love a Hvězdy nám nepřály. Což jsou filmy, které jsou v rámci svých žánrů považovány za kvalitní filmy. Dát mu do rukou horor s partičkou teenegerů se tak zdá být dobrou volbou. R-ková přístupnost nás sice pravděpodobně nečeká, i tak nás tvůrci můžou solidně postrašit i bez explicitního násilí.

Představovaný materiál ale zatím obrovské nadšení nevzbuzuje. Lekačky tu sice jsou, ale kromě silné značky X-men vypadá trailer dost zaměnitelně. Nadšení tak vzbuzuje pouze potenciál látky, které po traileru střídá opatrné natěšení. Přeci jen, každý originální krok do stagnujících komiksových vod je vítán.

Noví mutanti přijdou do kin 12. dubna 2018 a tím Foxové rozhodně nekončí. 1. června téhož roku přijde druhý Deadpool a na podzim pak další přírůstek do hlavní X-men linie – X-Men: Dark Phoenix, a to pak 1. listopadu. Dlouho odkládaný Gambit se pomalu hýbe kupředu. Nově má oznámené datum premiéry, které připadá na 14. února 2019 a kolem režie se motá Gore Verbinsky.

Univerzum Marvelu pod hlavičkou Foxů tak nabírá na síle a stává se tak rovným protivníkem konkurenčnímu DC a Marvel entertainment. Snad se Foxům experimentování vyplatí.  Tak teď už jen si přát, abychom sklidili kvalitní filmy!

Petr Račko, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt © 2017

%d blogerům se to líbí: