7 životů | Tommy Wirkola obsadil Noomi Rapace hned sedmkrát (video)

Tommy Wirkola se proslavil jako tvůrce nacistických zombíků v Mrtvém sněhu (Dead Snow) a pak prorazil v Hollywoodu se svým pojetím Jeníčka a Mařenky jako krvavou divokou fantasy, kde se z nebohých dětí stali drsní lovci čarodějnic. Do českých kin teď míří jeho nový film 7 životů, dystopická akční sci-fi, ve které se Wirkola podle všeho opět vyřádil. V příběhu sedmi sourozenců, kteří se skrývají před okolním světem, totiž bez okolků změnil sedm bratrů na sedm sester. Všechny navíc hraje jedna jediná herečka – Noomi Rapace. Nechybí ale ani další velká jména. Ve filmu uvidíme i Glen Close nebo Willema Dafoea.

Píše se rok 2073 a na přelidněné Zemi platí přísné pravidlo jednoho dítěte na rodinu. 7 identických sester se proto už třicet let skrývá a navenek vystupují pod jednou společnou oficiální identitou, do níž se převlékne vždy jedna ze sester. Na to mají jednoduché pravidlo, v pondělí chodí ven Pondělí, v úterý Úterý, ve středu Středa . . ano, sestry se jmenují podle dnů  v týdnu. Žádné rodinné drama ale nečekejte, hned na začátku filmu se totiž Pondělí nevrátí domů a klidný život se děvčatům během okamžiku promění ve zběsilou futuristickou akci plnou zvratů a adrenalinu. A krve, to už by nebyl Tommy Wirkola. Ten sám vzpomíná na natáčení divoké bitky. „Jednou z nejnáročnějších scén byla velká bitka, jíž se zúčastnilo šest ze sedmi sester. Bojují pánvemi, vařící vodou, ledničkou i žehličkou. Na konci natáčení byl všude hrozný nepořádek a hrozně krve, ale bylo to velmi zábavné. Jako kdybyste bojovali s klanem koček!”

Šest sester se snaží zjistit, co se stalo s tou sedmou a zároveň je jasné, že po nich někdo jde. 7 životů nabízí jeden z nejoriginálnějších námětů letošního roku. Můžeme se na něj těšit v kinech už 30. listopadu.

-red-
L. Vedral
foto/video: Bontonfilm © 2017