Nepřehlédněte

Podívejte se na sedm sester, které ztvárnila jediná herečka – Noomi Rapace

Nová sci-fi 7 životů, která se ve čtvrtek chystá do kin, popisuje svět roku 2073, kdy je povoleno mít pouze jedno dítě na rodinu. Už třicet let ale žije v utajení 7 sester, které navenek vystupují jako jedna osoba. Jmenují se po dnech v týdnu a každá z nich chodí ven právě ve svůj den – Pondělí v pondělí, Úterý v úterý a tak dále. Pondělí se ale jednou nevrátí domů a pro zbylé sestry začne boj o život. Všechny hraje jediná herečka – Noomi Rapace.

Na scénář k akční sci-fi 7 životů si dlouho nikdo netroufal, až přišel Tommy Wirkola a pustil se do práce. S jednou drobnou změnou – z původních sedmi bratrů udělal sedm sester. A trval na tom, že všechny zahraje jedna herečka, konkrétně Noomi Rapace.

S ženami získal film na dynamice, postavy jsou mnohem pestřejší. Těžko by se nám odlišovalo sedm chlapů, kteří se spolu poflakují,“ říká režisér.

„Bylo to nejnáročnější natáčení, jaké jsem kdy zažila. Absolutně šílený, děsivý, náročný, ale velmi zábavný. A to počítám i Lisbeth Salanderovou,“ doplňuje samotná Noomi Rapace. „Každá ze sester má svůj charakter, svůj styl, každá je jiná. A často je jich v záběru několik . . vlastně skoro pořád. Spoustu scén jsem proto musela přehrát několikrát, na různých místech, v různém líčení a s přesnou choreografií, aby na sebe role ve finálním obrazu navázaly.

Technické záležitosti ale nesměly ovlivnit výsledný film. A proto se Tommy Wirkola nebál ani společných akčních scén. „Jednou z nejnáročnějších scén byla velká bitka, jíž se zúčastnilo šest ze sedmi sester. Bojují pánvemi, vařící vodou, ledničkou i žehličkou. Na konci natáčení byl všude hrozný nepořádek a hrozně krve, ale bylo to velmi zábavné. Jako kdybyste bojovali s klanem koček!”

Film má premiéru 30. listopadu.

-red-, L. Vedral
foto/video: Bontonfilm © 2017