Sexuální čistky v Hollywoodu nabírají na obrátkách – zpovídá se už i Dustin Hoffman

Případ producenta Harveyho Weinsteina spustil ve Spojených státech vlnu sexuálních čistek. Na mnoho osobností z filmového byznysu začínají vypadávat kostlivci ze skříní. Nejnověji se k případu starému několik desítek let musel vyjádřit i Dustin Hoffman. Herec údajně obtěžoval mladou kolegyni na place. Hoffman se za své chování omluvil, ale zároveň dodal, že k ženám cítil vždy velký respekt. Obvinění ze sexuálního násilí se nevyhnulo ani akčnímu hrdinovi Stevenu Seagalovi, který údajně nutil kolegyni k sexu s pistolí u pasu.

Kevin Spacey ve filmu Baby Driver (foto: Falcon)

Před časem byl obviněn i Kevin Spacey, který po omluvě za svůj čin (obtěžoval při natáčení mladšího kolegu) zároveň přiznal, že je gay. Místo pochopení se ale na něj snesla vlna kritiky, chtěl prý svým coming-outem odvést pozornost od obvinění ze sexuálního obtěžování.
Ještě před aférou Harveyho Weinsteina, která spustila vlnu obviňování hollywoodských celebrit, se psalo o nevhodném chování herce Caseyho Afflecka, který obtěžoval kolegyni na hotelovém pokoji. Z podobného chování byl už dříve nařčen i jeho slavnější bratr Ben.
Sexuálním násilníkem je také údajně i komik Andy Dick či režisér Brett Ratner. Ten ale obvinění odmítá a hodlá se proti nim bránit.

Casey Affleck (foto: Totalfilm.cz)

Nálada sexuálního pranýřování se ale začíná přesouvat i do Evropy. V Itálii byl herečkou z osahávání obviněn oscarový režisér Giuseppe Tornatore.
Symbolem sexuálních skandálů je dlouhá léta polský režisér Roman Polanski, který byl ve Spojených státech před třiceti lety odsouzen za nezákonný styk s nezletilou dívkou. Od té doby má zakázán vstup na území Spojených států, kde mu hrozí uvěznění.

-red-

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.