Chata na prodej je dotočena – podívejte se s námi na plac za herci (video)

Skončilo natáčení komedie Chata na prodej, která s humorem a s citem pro absurdní situace vypráví příběh ze současnosti o posledním víkendu na rodinné chatě. Pod scénářem jsou podepsáni Lucie Bokšteflová společně s režisérem snímku Tomášem Pavlíčkem. Na natáčení jsme natočili video, kde se o filmu dozvíte víc přímo od hlavních aktérů a režiséra. Filmový štáb natáčel v reálné chatě v Posázaví, kde filmaři strávili většinu času. Dále se snímek realizoval v Pyšelích, Hořicích v Podkrkonoší, kolem Českého Šternberka a poblíž Dobříše. 

Chata na prodej je komedie o rodině, která se schází na chatě na poslední noc před jejím prodejem. Ještě před začátkem psaní scénáře jsem věděl, že chci natočit vtipný film o rodinných vztazích v současné době. A také bylo naprosto nutné, aby se vznikající film dotýkal nějakého bytostně českého fenoménu. Tento fenomén jsme našli právě v chatařství a v jeho rozdílném vnímání napříč generacemi,“ prozrazuje o filmu režisér.

Chata na prodej (foto: CinemArt)

Rodiče prodávají starou rodinnou chatu, pro kterou už nemají využití. Před předáním chaty novému majiteli se však matka (Ivana Chýlková) zarazí, co by to byli za rodinu, kdyby na chatě neuspořádali poslední pořádnou rodinnou slezinu? Zbytek rodiny neprojevuje přílišné nadšení, rodinná setkání bývají vždy dost náročná. Děda (Jan Kačer) už je duchem spíše nepřítomen, otec (David Vávra) rodinné akce odmítá, syn (Jan Strejcovský) je věčně přiopilý a ironicky glosuje svět kolem sebe včetně rozpadajícího se vztahu s jeho přítelkyní (Judit Bárdos). Jediná babička (Jana Synková) má opravdový zájem, ale pokládá všem až příliš upřímné dotazy. Dcera (Tereza Voříšková), stále pochybující o svém životě, na chatu pozve svého úspěšného německého přítele (Michael Pitthan), který se jediný na rodinný výlet těší. Představa rodinné idyly rychle skončí. Opravdové dobrodružství začne těsně nad ránem, když rodina zjistí, že se kamsi vytratil dědeček. Stopy vedou do lesa…

Chatu na prodej uvede do našich kin v létě v roce 2018 distribuční společnost CinemArt.

-red-
foto/video: CinemArt, Totalfilm © 2017