Nejočekávanější prosincové filmy (ukázky)

Pomalu uzavíráme filmový rok 2017. Prosinec jako vždy přináší minimálně jeden velký blockbuster. Letos ho ovládne Star Wars: Poslední z Jediů. Vybrali jsme také dalších 10 titulů, které tvoří ucelenou jedenáctku nejdůležitějších prosincových filmů. 

Star Wars: Poslední z Jediů
od 14. prosince

Už pár let po sobě je svátkem pro fanoušky hvězdné ságy prosinec. V polovině adventu přichází Star Wars: Poslední z Jediů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti.

Jumanji: Vítejte v džungli
od 21. prosince

Týden po Star Wars přichází remake známého filmu, který proslavil Robin Williams. Toho střídá svalovec Dwayne Johnson. Opět půjde doslova o život. Tentokrát je tu ale drobná inovace – hráče deskové hry nahrazují počítačoví hráči. Ve filmu uvidíme také Kevina Harta a Jacka Blacka.

Největší showman
od 28. prosince

A přichází Hugh Jackman v životopisném filmu o slavném Phineasi Taylorovi Barnumovi. Ten vytvoří a postupně sestaví fascinující show zaplněnou úžasnými žongléry, tanečníky, akrobaty, vousatými zpěvačkami, nejsilnějšími, nejmenšími i nejvyššími muži. Z jeho představení se navzdory mnohým předsudkům stává celosvětová senzace. A Barnum úspěch své show dokáže náležitě podpořit pomocí do té doby nevídané reklamní kampaně, která mu vyslouží označení „princ humbuků“ a jeho jméno se stává synonymem pro pořádně nafouknutou propagaci.

Ztracen v džungli
od 28. prosince

Daniel Radcliffe se už dávno zbavil prokletí jedné role. A účastní se velmi zajímavých filnových i seriálových projektů. Tentokrát hraje mladíka, který se s průvodcem vydává do neprobádaných míst bolívijské džungle. Postupně si ale začne uvědomovat nerozvážnost svého rozhodnutí a fakt, že džungle není místem, kde chce být.

Špindl
od 21. prosince

Každoroční nezbytnou českou komedii zastupuje letos Špindl. Právě do zasněženého Špindlerova Mlýna vyráží sestry Eliška, Katka a Magda na dámskou jízdu v celovečerní zimní komedii Špindl. Mají v plánu si užít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Objeví se ten pravý v zimním sněhu? Jisté je, že potkají další účastníky a zábavné postavy a během týdenního pobytu pak všechny zavalí lavina milostných i životních lapálií.(Bontonfilm CZ)

Cukrář
od 21. prosince

Jeden z největších diváckých aplausů zažil letos na varském festivalu izraelský snímek Cukrář. Poměr Thomase, cukráře žijícího v Berlíně, a Orana, ženatého muže původem z Izraele, po několika měsících utne tragická událost. Oran umírá při dopravní nehodě a Thomas nevidí jiné východisko, než vyhledat vdovu, jež teď sama vychovává Oranova syna. Přes počáteční nedůvěru, pramenící z Thomasovy německé národnosti, dává truchlící Anat mlčenlivému mladému muži práci ve své kavárně, netuší však, že nevyslovený smutek, který je spojuje, se váže k jednomu a tomu samému muži.

Polibek od Beatrice
od 7. prosince

Před pár dny Prahu navštívila herečka Catherine Frot a představila na Festivalu francouzského filmu snímek, ve kterém hraje spolu s Catherine Denevue. Její hrdinka pracuje jako porodní asistentka a svůj život zasvětila službě ostatním. Jenže porodnici, kde pracuje, budou brzy zavírat. A do toho se znovu objevuje Béatrice, bývalá milenka jejího zemřelého otce, vrtošivá a sobecká žena, která je jejím pravým opakem.

Borg/McEnroe
od 28. prosince

Wimbledon, 1980. Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu. Jen málokdo zná drama v zákulisí: v pouhých 24 letech je Borg blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe se rozhodl nahradit svého bývalého hrdinu na trůnu Wimbledonu. Borg/McEnroe je příběh o ceně úspěchu.

Můj život Cuketky
od 7. prosince

Francouzský držitel dvou Césarů a vítěz Evropské filmové ceny za nejlepší animovaný film. Cuketka není žádná padavka, ale malý čiperný chlapec. Poté, co přijde o maminku, má pocit, že je sám na světě. To ale ještě neví, s kým se ve svém novém životě – v dětském domově – setká. Simon, Ahmed, Jujube, Alice a Béatrice: ti všichni si procházejí nelehkým dětstvím, ale zároveň zůstávají malými hravými dětmi. A pak je tu ještě Camille. Když vám je 9 let, je tak snadné se zamilovat a objevovat nové věci. A co takhle být kromě toho ještě šťastný?

Obávaný
od 14. prosince

Zahajovací snímek letošního Festivalu francouzských filmů. Poměrně nekompromisní snímek o slavném filmovém tvůrců Jeanu-Lucu Godardovi. Paříž, rok 1967. Godard natáčí La Chinoise s Anne Wiazemsky, ženou, kterou miluje a se kterou se později ožení. Ovšem kritika jeho filmu u něj vyvolává hluboké pochybnosti. Ty ještě prohlubují události z května 68. Krize, kterou Jean-Luc prochází, ho zásadně proměňuje: ze slavného filmaře se stává maoistický umělec stojící mimo systém, stejně nepochopený jako nepochopitelný.

Thelma
od 14. prosince

Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anji, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé události a Thelma s hrůzou zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná. Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce natočil jeden z nejtalentovanějších skandinávských tvůrců současnosti Joachim Trier.