Podívejte se, jak těžké je hrát sedm rolí najednou (+soutěž o knížky)

Dystopické drama Tommyho Wirkoly 7 životů už je týden v kině. Ale málokdo ví, jak těžké bylo pro Noomi Rapace zahrát sedm rolí najednou. Režisér Tommy Wirkola k tomu říká: „Jednou z nejnáročnějších scén byla velká bitka, jíž se zúčastnilo šest ze sedmi sester. Když se do jejich bytu vloupají vetřelci, mají vidinu snadné kořisti. Tak tomu ale vůbec není, neboť sestry jsou velmi silné a každá z nich má jiné přednosti a dovednosti. Bojují pánvemi, vařící vodou, ledničkou i žehličkou. Na konci natáčení byl všude hrozný nepořádek a hrozně krve, ale bylo to velmi zábavné. Jako kdybyste bojovali s klanem koček!”

Tommy je opravdu neuvěřitelný. Měla jsem v průběhu natáčení pár dní, kdy jsem se cítila velmi křehká, a bylo pro mě náročné se dát dohromady. Párkrát se stalo, že jsem nemohla už ani přemýšlet a bolelo mě celé tělo ze všech těch bojových scén. Tommy mi v těchto chvílích vždycky byl obrovskou oporou,” doplňuje Rapace.

Pro herečku byla o mnoho složitější technická stránka natáčení sedmi postav. „Když jsme pak natáčeli s dvojnicemi, musela jsem jim nejprve ukázat, jak budu v situaci reagovat a scénu jim předehrát. Bylo třeba je vést a ukazovat jim, jak se mají pohybovat, jak mají sedět a kdy mají vstát. Každou scénu bylo pro mě třeba si představit z ptačí perspektivy. Je tam vícero úhlů pohledu, z nichž musím scénu vnímat, a proto pro mě práce na tomto filmu nesla úplně jinou míru zodpovědnosti než na jiných natáčeních. Tommy i já jsme si ale neustále připomínali, že technická stránka nesmí zastínit vše ostatní. Vztahy mezi sestrami jsou pro film naprosto klíčové.

Soutěž o dystopické knihy

Jeden z vás získá všechny knihy. Další čtyři výherci získají po jedné knize.

Soutěž probíhá od 9. do 15. prosince 2017 včetně. Pokud chcete soutěžit emailem, nezapomeňte do předmětu napsat 7 životů a zašlete včetně kontaktních údajů na soutez@totalfilm.cz | Dodavatelem cen je společnost Bontonfilm.