Recenze | Nové Jumanji se povedlo, je hlavně vtipné

Dopadlo to dobře. Jumanji: Vítejte džungli není pokračování, ale prostě jiné Jumanji. Kdyby film viděl Robin Williams, troufám si tvrdit, že by si v něm klidně zahrál. Nové zpracování legendárního filmu přenáší hlavní hrdiny přímo do počítačové hry. V tom se zásadně liší od filmu z devadesátek. Tam se svět Jumanji dostal do našeho světa.

Jumanji: Vítejte v džungli (foto: Falcon)

Funguje to skvěle

Kouzlo deskovek se v poslední době sice vrací, podobně jako jiné retro věci, ale tvůrci se přesto rozhodli nabídnout zábavu bližší současnému divákovi. Počítačová hra a její zákonitosti jsou ve filmu Jumanji: Vítejte v džungli skvělým rámcem pro dobrodružný příběh, ale ne nutností. I bez tohoto rámce by tenhle film byl natolik silný, že by fungoval i tak.

Na novém Jumanji jsou nejlepší vtipy a skvělý casting. Když je na plátně Dwayne Johnson a Jack Black, hraje se v podstatě na jistotu. Scenáristé tentokrát vyplodili opravdu hodně slušnou řádku fungující legrace. Vlastně jsem v celém filmu nenašel jediný trapný moment, což je skvělé.
Ač se to bude možná znát zvláštní, oproti starému Jumanji tahle novinka vyměkla. Není tak drsná, ale je vtipnější, což podruhé zdůrazňuji.

Jumanji: Vítejte v džungli (foto: Falcon)

Na hercích je vidět, že si natáčení užili, jde z nich skvělá energie, některé scény zůstanou v mojí paměti na pořád. Režisér Jake Kasdan má ve své filmografii Zkaženou úču a Sex Tape, takže poměrně dobře ví, na jakou strunu zahrát, aby se divák dobře bavil. Samozřejmě, že tady se držel v určitých mantinelech, které mu Sony vymezilo. Stále se jedná o rodinný film, což je pro Kasdana v podstatě žánrová premiéra.

 • Režie - 80%
  80
 • Scénář - 70%
  70
 • Herci - 80%
  80
 • Kamera, vizuál - 80%
  80

Jumanji: Vítejte v džungli (2017)

Jumanji: Vítejte v džungli je překvapení. Nedošlo k žádnému vykrádání franšízy, naopak byla přirozeně posunuta tam, kam dnes patří. Je to zábavné, ulítlé, místy celkem drzé. Ale stále na to můžete vzít i menší děti. Tomu čemu rozumět nemají, tomu nebudou věnovat pozornost. Jumanji je plnokrevná rodinná zábava.

75 %
Martin Staněk, Totalfilm.cz
foto/video: Falcon © 2017

Jumanji: Vítejte v džungli!
Jumanji: Welcome to the Jungle
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Komedie
USA, 2017, 119 min
Premiéra: 21. 12. 2017 Falcon

Režie: Jake Kasdan
Scénář: Chris McKenna, Jeff Pinkner, Scott Rosenberg, Erik Sommers
Kamera: Gyula Pados
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Dwayne Johnson, Karen Gillan, Jack Black, Kevin Hart, Nick Jonas, Virginia Newcomb, Missi Pyle, Bobby Cannavale, Maribeth Monroe, Madison Iseman, Rhys Darby, Tim Matheson, Alex Wolff, Morgan Turner, Juan Gaspard, Marin Hinkle, Ser’Darius Blain