Do větru představuje trailer – premiéra české boat movie bude na Febiofestu

Světovou premiéru si první česká boat movie užije na letošním 25. ročníku MFF Praha Febiofest. Film mladé české režisérky Sofie Šustkové se odehrává během letní plavby kolem řeckých ostrovů. Nespoutaní sourozenci Matyáš (Matyáš Řezníček) a Natálie (Jenovéfa Boková) se plaví jako posádka plachetnice, na jejíž palubu přistoupí syn majitele lodi dokumentarista Honza (Vladimír Polívka). Postupné sbližování Natálie s Honzou naruší dokonalé soužití sourozenců a na povrch začínají vyplouvat skutečnosti, které ukáží jejich bezstarostnou jízdu v docela jiném světle. Podívejte se na trailer.

Neobvyklý milostný trojúhelník odehrávající se v atraktivním jachtařském prostředí přibližuje prostřednictvím hlavních hrdinů touhy a obavy současné mladé generace. Debutující režisérka Sofie Šustková natočila s mladým štábem svou generační výpověď na omezeném prostoru plachetnice v širém moři a na malebných ostrůvcích Severních Sporád.

Režisérka Sofie Šustková v roce 2014 absolvovala FAMO v Písku – obor filmové režie pod vedením Vladimíra Michálka. Kromě řady studentských cen získala Hlavní cenu Noci Filmových Nadějí 2015 na TV Nova se svým magisterským filmem iDentita. Vedle úspěšných komerčních projektů se věnuje nezávislé tvorbě. Kameraman filmu Jan Opin Pivoňka spolupracoval s režisérkou už na snímku iDentita.

Do kin vejde film 5. dubna. Ještě předtím bude ve světové premiéře uveden na letošním Febiofestu.

-red-
foto/video: A-Company, Totalfilm, Cartel productions © 2018