Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Cesta za králem Trollů – v dabingu se Zdeňkem Piškulou (video)

Máme tu další návštěvu v dabingu. Tentokrát jsme se vypravili za Zdeňkem Piškulou, který namluvil roli Espena (Vebjørn Enger) v nové fantasy pohádce Cesta za králem Trollů. Ta právě dnes vstupuje do českých kin. Adaptace klasické norské pohádky vznikala mimo jiné také v Česku. Chudý farmářský synek zachraňuje za pomoci svých bratrů ztracenou princeznu. Král trollů je zlověstný a hrozivý obr z hor, který dříme ve své jeskyni a čeká na to, až se některá z princezen do svých osmnáctých narozenin nestihne provdat, aby ji mohl lapit a sníst. Podívejte se, jak to Zdeňkovi šlo ve studiu.

Jak už bylo řečeno, celkem 39 natáčecích dnů strávili norští filmaři v České republice. Točilo se na Křivoklátě, v bývalém vojenském újezdě v Brdech, v lomu Amerika, na Děčínském Sněžníku, u Dolského mlýna (u soutěsek v Hřensku), v Barrandovských atelierech a Prachovských skalách. Ve filmu si zahráli i čeští herci.

Režisér Mikkel Brænne Sandemose charakter filmu přibližuje slovy: “V průběhu výpravy za záchranou princezny Kristin se postava Espena úplně změní. Při psaní scénáře jsme se inspirovali postavami Bilba z filmu Hobit a Froda z Pána prstenů. S Espenem mají mnoho společného. Nejen to, že jsou ve věku mezi mládím a dospělostí, ale všichni tři se vydávají na cesty, které z nich stvoří velké hrdiny. A především pro ně platí, že jejich úspěch není jen šťastnou náhodou, ale musí se o něj sami zasloužit.“
-red-
foto/video: CinemArt, Totalfilm.cz © 2018

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast