Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Soutěž o DVD O těle a duši, podepsané nejlepší evropskou herečkou

Alexandra Borbély. To je jméno mladé maďarsko-slovenské herečky, která získala v prosinci Evropskou filmovou cenu za Nejlepší ženský herecký výkon ve filmu O těle a duši. Snímek maďarské režisérky Ildikó Enyedi je navíc jedním z pěti cizojazyčných snímků, nominovaných na Oscara. Na kontě má i Zlatého medvěda z Berlinale. Jestli svou šanci na ocenění nejvyšší promění, se dozvíme v noci na pondělí. Dnes vám nabízíme soutěž o 3 DVD z edice Be2Can s filmem, podepsané samotnou herečkou. Ta nám pro vás nosiče podepsala při natáčení půlhodinového rozhovoru, který vám nabídneme hned po Oscarech.

Chladná kontrolorka kvality masa Mária (Alexandra Borbély) si velmi pomalým a opatrným tempem hledá cestu k postaršímu ekonomickému řiditeli jatek Endremu (Morcsányi Géza), který v ní najde zalíbení od první chvíle. Mária, která je velmi svá a uzavřená s jistými symptomy autismu miluje přesnost a citu se musí učit. V běžném životě na svoje kolegy působí jako mimozemšťan, kterému chybí empatie a smysl pro humor. Endre humor nepostrádá. Jeho handicapem je ochrnutá ruka a kdysi i snad „široké srdce“, které nabízel rád mnoha kolegyním. Tihle dva osamělí lidé se začnou potkávat ve svém nočním snění, aniž by to jeden o druhém nějaký čas tušili. Jejich shodné sny vyjdou najevo až díky vyšetřování krádeže připouštěcího prášku, při kterém pomáhá i psycholožka.
O těle a duši je jateční lovestory o probouzejícím se vztahu dvou lidských originálů. Maďarská režisérka v něm s osobitou radostí rýpe do živého a tváří se přitom poklidně. O její touze provokovat, ale není pochyb. Naštěstí to nedělá zase až tak moc prvoplánově.

Alexandra Borbély při natáčení rozhovoru pro Totalfilm.cz

Videorozhovor přineseme příští týden, hned po Oscarech

Soutěž o 3 podepsaná DVD s filmem O těle a duši
z edice Be2Can

Filmy z edice Be2Can na DVD mají luxusní papírový obal s vloženou knížečkou s kritickou studií významného filmového odborníka. Studii o filmu O těle a duši napsal Vít Schmarc.

[contact-form][contact-field label=’Jméno‘ type=’name‘ required=’1’/][contact-field label=’E-mail‘ type=’email‘ required=’1’/][contact-field label=’Kde se loni udělovaly Evropské filmové ceny?‘ type=’radio‘ required=’1′ options=’Krakow,Barcelona,Berlín’/][/contact-form]

red-
foto/video: Film Europe © 2018
Soutěž trvá od 1. března do 6. března 2018. Pokud chcete použít místo formuláře soutěžní email, napište odpověď na soutez@totalfilm.cz
Nezapomeňte do předmětu uvést „O těle a duši“.
Ceny do soutěže věnoval Film Europe.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast