Nepřehlédněte

Festival Film Music Prague začal, koncerty významných skladatelů až do neděle

V Praze začal ve čtvrtek další ročník tradičního festivalu filmové hudby Film Music Prague. Zahajovací koncert Goosebumps nabídl skladby z hororu TO, Annabelle 2: Stvoření zla a životopisného dramatu SKRYTÁ ČÍSLA a také suity z úspěšných velkofilmů GLADIATOR, POČÁTEK, INTERSTELLAR nebo SHERLOCK HOLMES: HRA STÍNŮ. To vše za účasti spolupracovníka Hanuše Zimmera, skladatele Benjamina Wallfishe.

Film Music Prague

V pátek festival uvede multimediálních show s hudbou slavných skladatelů skupiny Two Steps from Hell. Thomas Jacob Bergersen a Nick Phoenix tvoří originální a dynamické podkresy k trailerům hollywoodských filmů. Na koncertě zazpívá zpěvačka Merethe Soltvedt.

V sobotu je přichystán koncert s účastí další velké hvězdy filmové hudby – Clint Mansell: Symphonic. V podání velkého orchestru a sboru zazní hudba z filmu REQUIEM ZA SEN. Obzvlášť skladba Lux Aeterna se vryla fanouškům pod kůži a byla mnohokrát použita v trailerech na jiné filmy. V programu koncertu nechybí soundtrack slavného snímku FONTÁNA nebo nejnovějšího S LÁSKOU VINCENT. Hudební lahůdkou budou i suity z psychologického dramatu ČERNÁ LABUŤ nebo scifi MOON.

Festival Film Music Prague 2018 zakončí galakoncert hudby z filmů, které jsou inspirované skutečnými událostmi. Skladatel ILAN ESHKERI uvede svoji hudbu ze snímku KRÁLOVNA VIKTORIE. Program nabídne ukázky z oscarových soundtracků SCHINDLERŮV SEZNAM, jehož hlavní téma zahraje vynikající česká houslistka Olga Šroubková, vítězka soutěže Pražského jara, dále TITANIC Jamese Hornera nebo Vangelisova hudba ze snímku OHNIVÉ VOZY (Chariots of Fire). Připomeneme také malebný soundtrack TEORIE VŠEHO od Jóhanna Jóhannssona. Ve světové premiéře zazní suity ze snímků VALKÝRA, STEVE JOBS, VŠECHNY PRACHY SVĚTA nebo BELLE. A v neposlední řadě je na programu oscarový LAWRENCE Z ARÁBIE.

Přichystány jsou také doprovodné programy, jejichž seznam najdete na webových stránkách festivalu.

-red-