Skvěle obsazená komedie Chata na prodej má trailer (video)

Komedie Chata na prodej, která s humorem a s citem pro absurdní situace vypráví příběh ze současnosti o posledním víkendu na rodinné chatě, právě představila svůj trailer. Pod scénářem jsou podepsáni Lucie Bokšteflová společně s režisérem snímku Tomášem Pavlíčkem.

Producenti filmu Tomáš Michálek a Jakub Mahler vzkazují divákům: „Chata na prodej je rodinná komedie z chatařského prostředí s hvězdným hereckým obsazením. Vlastní zážitky, z nichž jsme při tvorbě scénáře vycházeli, pak jednotliví herci obohatili o vlastní pohled a rodinné zkušenosti. Vznikl tak tvar, který je nejen zábavný, ale současně i velmi živý a upřímný. Humor se prolíná s nostalgií, k níž podzimní krajina a zvuk songů ze staré sbírky gramofonových desek vybízí. V druhém plánu se však divák doví leccos o vztazích a situacích, ve kterých se sám denně ocitá.

Chata na prodej – režisér Tomáš Pavlíček (foto: CinemArt)

Rodiče prodávají starou rodinnou chatu, pro kterou už nemají využití. Před předáním chaty novému majiteli se však matka (Ivana Chýlková) zarazí, co by to byli za rodinu, kdyby na chatě neuspořádali poslední pořádnou rodinnou slezinu? Zbytek rodiny neprojevuje přílišné nadšení, rodinná setkání bývají vždy dost náročná. Děda (Jan Kačer) už je duchem spíše nepřítomen, otec (David Vávra) rodinné akce odmítá, syn (Jan Strejcovský) je věčně přiopilý a ironicky glosuje svět kolem sebe včetně rozpadajícího se vztahu s jeho přítelkyní (Judit Bárdos). Jediná babička (Jana Synková) má opravdový zájem o rodinu, ale pokládá všem až příliš upřímné dotazy. Dcera (Tereza Voříšková), stále pochybující o svém životě, na chatu pozve svého úspěšného německého přítele (Michael Pitthan), který se jediný na rodinný výlet těší. Představa rodinné idyly rychle skončí. Opravdové dobrodružství začne těsně nad ránem, když rodina zjistí, že se kamsi vytratil dědeček. Stopy vedou do lesa…

Chata na prodej (foto: CinemArt)

Filmový štáb v čele s kameramanem Janem Basetem Střítežským natáčel v reálné chatě v Posázaví, kde filmaři strávili většinu času. Dále snímek vznikal v Pyšelích, Hořicích v Podkrkonoší, kolem Českého Šternberka a poblíž Dobříše. Do filmu se tak podařilo dostat díky autentickým a originálním lokacím atmosféru tragikomického rodinného setkání uprostřed magického podzimu.

Pro koho je film určen a další plány s promítáním Chaty na prodej producenti snímku Tomáš Michálek a Jakub Mahler přibližují: „Občas se víkend strávený s rodinou může snadno proměnit v dobrodružství či absurdní drama, což tuší asi každý z nás. S výjimkou malých dětí jsou v rodině, jejíž patálie film sleduje, zastoupeny snad všechny věkové generace se svými specifickými radostmi i problémy. Proto si myslím, že film vychází vstříc poměrně široké divácké skupině. Zvlášť proto, že ony radosti i problémy film nazírá s humorem. Protože věříme, že náš film není pouze zábavný, ale rovněž kvalitní a originální, komunikujeme v této době s domácími i zahraničními festivaly. Kde přesně se film objeví, však v tuhle chvíli ještě nemůžeme prozradit. V Posázaví, ke kterému jsme během natáčení získali silný vztah, plánujeme projekci spojenou se setkáním s tvůrci a herci. A totéž chceme uskutečnit i jinde. Tato “chatařská” komedie se totiž zdá být ideálním filmem pro letní kina, kterých je v Čechách spoustu, a v létě bychom je rádi objeli.“

Chata na prodej (foto: CinemArt)

Film byl realizován v produkci společnosti MasterFilm v koprodukci s Českou televizí – Filmovým centrem a podpořil ho Státní fond kinematografie a Kreativní Evropa MEDIA. Chatu na prodej uvede 26. července do našich kin distribuční společnost CinemArt.

-red-
foto/video: CinemArt, Totalfilm © 2018, 2017