Anifilm ve středu (tipy a fotky z festivalu)

Druhým dnem pokračuje v Třeboni Mezinárodní festival animovaného filmu. Letošní novinkou jsou i vybrané projekce v nedalekém Jindřichově Hradci. Tam se promítá přímo na zámku, v Rytířském sále. Ale zpátky do Třeboně, kde probíhá festival. Do jihočeského lázeňského města se sjelo několik významných zahraničních hostů, kteří sedí v porotě a zároveň divákům představí svou tvorbu. Dnes večer v rámci festivalové pocty představí svou celoživotní tvorbu oceněná Libuše Čihařová. Od rána už ale probíhá maraton soutěžních i nesoutěžních projekcí a doprovodných akcí. 

Anifilm 2018 – festivaloví návštěvníci (foto: Eva Kořínková)

V 10:00 běží ve Světozoru Lajka od Aurela Klimta. Pokud jste film neviděli v běžné distribuci, určitě zajděte. Možná vás překvapí, protože se rozhodně nedrží poněkud smutného osudu legendárního pejska.

Ve 12 hodin můžet ve Světozoru vidět Milníky světové 3D animace, kterou letošní Anifilm staví do popředí zájmu. V Divadle J. K. Tyla i Světozoru běží Studentské filmové bloky, Krátké filmy a to včetně podvečerního českého bloku.

K vidění jsou dnes soutěžní filmy z dětské i dospělácké sekce. Za všechny chceme doporučit Zombilénium ve 14:30 v Divadle J. K. Tyla, což je fantasy komedie nominovaný na Cenu EFA za rok 2017. Ve 21:00 budou moci dospělí diváci zhlédnout očekávanou Kočičí Popelku, která se odehrává v italské Neapoli v nepříliš vzdálené budoucnosti.

V rámci doprovodného programu můžete navštívit třeba výstavu hudebníka a výtvarníka Milana Caise (Zámecká galerie 9 – 18).

Nejzajímavější momenty včerejšího dne si můžete připomenout v následující galerii.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz / René Volfík / Eva Kořínková © 2018