První český taneční film Backstage viděli diváci ve Zlíně (video)

Zlínský filmový festival zažil ve středeční podvečer opravdové šílenství. Předpremiéru zde měl nový taneční a hudební česko-slovenský film BACKSTAGE režisérky Andrey Sedláčkové (Fair Play). Davové šílenství způsobil především přítomný zpěvák Ben Cristovao. Do Zlína ale přijela velká delegace, v níž kromě tvůrců nechyběla ani Ivana Chýlková, která ve filmu hraje přísnou porotkyni, herec a dabér Jan Maxián nebo proslulý tanečník na podpadcích Filip Jankovič. Backstage je coby taneční film výjimečný svým žánrem a do českých kin vstoupí 7. června.

„Hlavním trumfem filmu je podle mě tanec jako takový a také to, že můžeme ukázat zákulisí velké televizní show. Místo mimo dosah kamer, které normálně nevidíme a kde panují tvrdé zákony a nekompromisní pravidla,“ představuje Andrea Sedláčková největší lákadla filmu. „Především ale máme hrdiny, kterým od začátku fandíme, máme pro ně pochopení a bojíme se o ně.“

Netanečních rolí se v Backstage zhostili Kryštof Hádek, Ivana Chýlková, Judit Bárdos nebo Roman Luknár. Pilířem filmu je hudba a tanec, hlavní role proto ztvárnili mladí herci Mary Havránová s Ondrejem Hraškou a především pak taneční skupiny The Pastels a Ladylicious.

Když jsem The Pastels viděla tančit, byla jsem unešená. Tryská z nich energie, radost ze života a pohybu, nespoutanost, neskrývá své nadšení z tanečníků režisérka Sedláčková.

Delegace na slavnostní předpremiéře Backstage

Hudbu pro film složil Jan P. Muchow a Viktor Hazard, taneční choreografii a styl vytvořil Miňo Kereš, autor choreografií k moha televizním show a k jednomu z nejúspěšnějších muzikálů na Slovensku Příběh ulice.
„Na filmu dělali přední tanečníci české a slovenské scény a co se tance týče, tak já osobně mám ve film velkou důvěru. Vždycky, když jsem byl na place, tak jsem viděl, že tanečníci i herci do toho dávají všechno,“  dodává Ben Cristovao.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Zlín Film Fest, Bontonfilm © 2018