Vietnamská policajtka s rasistickým detektivem – Miss Hanoi má trailer (video)

Velmi originální námět nabízí česká filmová novinka Miss Hanoi, která dnes představila svůj trailer. Ona je první vietnamská policajtka v Česku. On neurvalý, vyhořelý, trochu rasistický detektiv. A spolu mají vyšetřovat vraždu. Kriminální drama Miss Hanoi, které v hlavních rolích s Ha Thanh Špetlíkovou a Davidem Novotným natočil Zdeněk Viktora vstoupí do kin 9. srpna.

Scénář k filmové detektivce Miss Hanoi, který napsal Zdeněk Viktora s Adélou Kabelkovou a Markem Grajciarem, je zasazen do prostředí vietnamské komunity v severočeském Varnsdorfu. Právě sem kapitána Kříže (David Novotný) zavedou stopy po pachateli vraždy, kterou se kdosi pokoušel zamaskovat. Otevřenými dveřmi do světa, v němž vládnou pravidla obchodu, rodinných klanů a hierarchií a který přehrazuje i jazyková bariéra, se  mu stává mladá policistka (Ha Thanh Špetlíková). Nesourodá dvojice – emancipovaná žena, která se rozhodla žít podle vlastního rozhodnutí a stárnoucí sarkastický vyšetřovatel, pro nějž práce zůstala jediným opěrným bodem v životě – rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také  vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. A oba čeká osudové rozhodování, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic nebo spravedlnosti.

Miss Hanoi – Ha Thanh Špetlíková, David Novotný

Pro herečku Ha Thanh Špetlíkovou, kterou diváci mohou znát jako sestřičku Tien ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, představuje snímek Miss Hanoi první hlavní filmovou roli.
„Přitom, jak jsem Ha Thanh v průběhu příprav a natáčení poznával, zjišťoval jsem, jak mnoho má společného s filmovou hrdinkou, která je jiná a chce jít v životě vlastní cestou, navzdory rodinným tradicím. A  Ha Thanh je jí v tom velmi blízká, také jde velmi cílevědomě svou vlastní cestou,“ říká Zdeněk Viktora. Ha Thanh vystudovala scénografii na DAMU, věnuje se návrhářství a kostýmnímu výtvarnictví a společně s manželem provozují v Praze dvě kavárny.

Miss Hanoi – Ha Thanh Špetlíková

Davidem Novotným natáčel režisér Zdeněk Viktora již svůj předchozí snímek Raluca a byl prý od počátku přesvědčen, že David je kapitán Kříž. Vlastně roli tak trochu psal pro něj. A sympatie jsou vzájemné.
„Mám rád jeho entuziasmus a nadšení pro film; že si sám spoustu věcí udělá. Potom ješitně mám pocit, že mě má rád,“ říká David Novotný o režisérovi a dodává: „Když jsem si přečetl scénář, říkal jsem si, jestli jsem už někoho podobného hrál, nebo nehrál? Ptal jsem se sám sebe, jestli je to člověk, kterého potkáváme na ulici? Co je to vlastně za chlapíka? Když jsem si sečetl tyhle drobné a zjistil jsem, že čas na natáčení mám, pak už byla domluva rychlá,“ říká David Novotný.

-red-
zdroj: U. Donátová, Z. Janáková
foto/video: Falcon © 2018