Zlínský festival startuje – otevře ho slovenské drama Nina

Jeden z nejstarších a největších festivalů pro děti a mládež na světě dnes večer zahájí slovenské drama Juraje Lehotského Nina. V Kongresovém centru ve Zlíně dnes proběhne slavnostní zahájení 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Festivalové projekce se ale konají už od pátečního rána. Slavnostní zahájení pro děti proběhlo už dopoledne a doprovodila ho premiéra islandského snímku Falkoni.

Festivalové centrum

Úvodní snímek Nina vypráví o dvanáctileté dívce, která se nedobrovolně ocitne v soukolí sobeckého rozvodového sporu svých rodičů. Velmi zdařilý snímek je možné vidět ve Zlíně exkluzivně, protože v České republice tento tématicky zajímavý film nemá distributora.

300 filmů z 55 zemíDo města festival přiváží na 300 filmů z 55 zemí světa. Krom klasických soutěžních sekcí se letos Zlín Film Fest zaměří i na 100 leté výročí Československa a krom českých novinek nabídne i snímky z exotických zemí, Rakouska i americký nezávislý film. Hvězdu na chodníku slávy letos dostane například Jaromír Hanzlík, Magda Vášáryová nebo Ivana Andrlová. Do Zlína dorazí i syn slavného skladatele Andrea Morriconne.

Festival ale přichystal i obrovské množství doprovodných programů a akcí. Nechybí divadelní představení nebo vědecký a sportovní program.
Dnes večer je například přichystán koncert skupiny Wohnout (Koncertní zóna ENAPO, 19 hodin) a na náměstí T. G. Masaryka proběhne ve 22 hodin slavnostní ohňostroj.

Loňský ohňostroj na slavnostním zahájení Zlín Film Festivalu

Pro filmové profesionály je přichystán zajímavý industry program.
Vstupenky jsou k dostání ve festivalovém akreditačním centru a partnerských kinech a zařízeních. Pro návštěvníky má festival v nabídce i FILMPAS, který umožňuje vyzvednout denně až 3 vstupenky na různá filmová představení. Návštěvník si navíc může kupovat vstupenky i online.
Cena jednotlivých vstupenek je 39,- Kč. Vstupné na koncerty v koncertní zóně se pohybují mezi 79,- a 199,- korunami.
K dispozici je také festivalová mobilní aplikace.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Zlín Film Festival, Film Europe SK © 2018

Článek jsme oštítkovali takto: