Nepřehlédněte

53. MFF KV | Tim Robbins: Shawshank byl pro mě požehnáním

Americký herec, režisér, scenárista a producent Tim Robbins zůstává nadále ve Varech. V sobotu večer ho můžete potkat na projekci filmu Vykoupení z věznice Shawshank (1994) v letním kině. Ve středu večer pak bude se svou kapelou koncertovat v Městském divadle.

Tim Robbins ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank

Na dnešní tiskové konferenci novinářům prozradil své pocity z klíčového filmu Vykoupení z věznice Shawshank. “Ten film je velmi pěkný a je pro mě požehnáním. Má skvělý scénář a obsazení. Poznal jsem už tehdy, že má dobrý potenciál. Je na něm skvělé, že má dlouhou životnost, prostě nestárne. Objevují ho stále noví a noví diváci.”

Film režiséra Franka Darabonta natočený podle novely Stephena Kinga je v mezinárodních filmových databázích hodnocen dlouhodobě velmi vysoko. Na ČSFD je na první pozici v žebříčku nejlepších filmů s hodnocením 95%. Film byl nominován na 7 Oscarů a dva Zlaté glóby, ale neproměnil ani jednu z šancí.

Tim Robbins na tiskové konferenci

Držitel Oscara za výkon ve filmu Tajemná řeka se zmínil také o filmu Přelet nad kukaččím hnízdem (1974). “Miloš tehdy zachytil to, co skutečně v naší zemi bylo v té době aktuální, rebelství, ale i tu frustraci celého národa. Amadeus je sice geniální, ale pro mne jsou nejdůležitějším Formanovým filmem právě Kukačky…”

Hovořil ale i o zahajovacím filmu letošního ročníku: “Lásky jedné plavovlásky jsem nikdy neviděl. Přijde mi skvělé, že ten film nevypráví o žádném superhrdinovi nebo něčem podobném. Je o obyčejném životě.”

Na otázku co ho teď hodně baví odpověděl: “Režírování v divadle. Udělali jsme inscenaci Orwell 1984 a objeli si ní několik kontinentů. To mi činí velkou radost. Stejně jako produkování filmů a spolupráce s mým synem.”

Jaký má Tim Robbins sen? “Můj sen se vlastně splnil, mám tři skvělé děti a nic víc vlastně už nepotřebuji.”

-red-
foto/video: Film Servis Festival Karlovy Vary, a.s.

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.