Nepřehlédněte

Disney po neúspěchu Sola stoplo další spin-offy Star Wars

Podle informací spolehlivého filmového serveru Collider vedení Disney stoplo další spin-offy ze série Star Wars. Stalo se tak po fatálním neúspěchu filmu Solo: Star Wars Story. Film provázely problémy od začátku, původní režiséři byli vyměněni za Rona Howarda, měnila se část scén a tím enormně rostly náklady. Celosvětová návštěvnost byla značně pod očekávání studia. Film Obi-Wan byl už v aktivním vývoji, ale tým který na něm pracoval byl prý nedávno rozpuštěn. Před časem oznámený James Mangold, který měl realizovat snímek Boba Fett už nebude studiem kontaktován. Plán svěřit mu tento film mělo totiž studio ještě před premiérou Sola.

Špatné nasazení Sola

První spin-off Rogue one byl na startu podstatně úspěšnější než Solo. Vydělal o prvním víkendu 155 milionů dolarů. Solo otevíral na necelých 85 milionech. Odborníci komentují neúspěch Sola v podstatě jednohlasně jako špatné rozhodnutí studia ohledně časového nasazení filmu. Květen byl pro film mimořádně nešťastný vzhledem ke konkurenci tehdy aktuálně uváděných velkých blockbusterů (Avengers IW, Deadpool 2). Je také možné, že diváci jsou ságou už unavení. Lépe řečeno, chtějí se soustředit na hlavní číslovanou linii ságy a vedlejší filmy tříští jejich pozornost. Solo: Star Wars Story totiž rozhodně není špatný film. Jde stále o film se značnými Star Wars atributy, navíc se jedná o odlehčený hvězdný western plný vtipu a akce.

Už žádní nezkušení režiséři

Studio se bude soustředit primárně na IX. Epizodu a následně na další oznámenou trilogii. Chce se nadále vyvarovat i enormních nákladů, které nesou rozsáhlé přetáčky, angažmá nových režisérů i brutální otočky ve scénáři. Mladých režisérů bez zkušeností s vysokorozpočtovými filmy se bude snažit v budoucnu vyvarovat. Režírovat by tak Star Wars měla jen osvědčená jména.
Konec spin-offů prý není definitivní a není vyloučené, že po nějaké pauze bychom se jich mohli opět dočkat.

Začalo to vyhazovem původních režisérů Phila Lorda a Chrise Millera a angažováním Rona Howarda

Původní timeline Star Wars série

Martin Staněk, Totalfilm.cz
foto/video: Falcon © 2018