Třísku nahradil Švehlík – Jiří Mádl začíná točit film Na střeše

Režisér Jiří Mádl začne začátkem srpna natáčet film Na střeše. Film podle vlastního scénáře měl Mádl natáčet už loni na podzim. Bohužel den před začátkem natáčení tragicky zahynul hlavní představitel Jan Tříska. Toho v novém obsazení nahradí zkušený herecký matador Alois Švehlík.

„Nebylo jednoduché hledat nového představitele pro naši hlavní postavu pana Rypara po tom, co nás opustil Jan Tříska. Ale Alois Švehlík mi najednou tak padl do oka, že už jsem necítil jen zarputilost, ale opravdový těšení se na jednotlivý scény s ním. Člověk musí věřit, že se věci dějí, protože tak mají být. Tohle se zatím tak zdá,“ říká režisér Jiří Mádl. „U nás je spoustu skvělých herců v tomhle věku, ale věřím, že pana Rypara nemůže hrát každý. Je to v podstatě křehký a osamělý člověk, zároveň má-li důvod, je důvtipný, podvratný a ve svých krocích impulsivně nekompromisní. Alois Švehlík má ten pohled, hlas a pohyb, který Ryparovi sedí.“
Pro druhou hlavní postavu bylo třeba najít odpovídajícího představitele ve vietnamské komunitě. Nakonec byl vybrán Lukas Duy Anh Tran.

„Najít mezi neherci talent, který by utáhl hlavní roli, bylo strašně těžké. Nakonec nám z toho vylezl Lukas, který je způsobem práce ohromně podobný Petrovi Šimčákovi z filmu Pojedeme k moři. Těším se, jak to zvládne,“ dodává Jiří Mádl.
V dalších rolích uvidíme Vojtěcha Dyka, Máriu Havranovou a Adriana Jastrabana. Točit se bude v srpnu v pražských lokacích.

Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Lukas Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení.

Jiří Mádl režíruje film Pojedeme k moři. Líbil se divákům i kritice.

Na scénáři filmu Na střeše začal Jiří Mádl, který má za sebou úspěšný režijní debut Pojedeme k moři, pracovat v době studií ve Spojených státech. „V New Yorku jsem rok bydlel na kolejích s asijským ilegálem. Můj kamarád si prošel podobným osudem jako Song – hlavní postava ve scénáři. Byl jsem nakonec součástí toho dobrodružství po dobu téměř tří let a vím, co pro mě tato zkušenost znamená a jak moc to může oslovit a především pobavit publikum,“ říká Jiří Mádl.

zdroj: U. Donátová, Z. Janáková

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.