53. MFF KV | Anna Paquin: Mám ráda temné věci, ale musí v nich být humor

Ve Varech dnes diváci viděli režijní debut Stephena Moyera Sklenka na rozloučenou. Představil ho společně se svou ženou, herečkou a držitelkou Oscara Annou Paquin. Čeští diváci znají slavnou dvojici především ze seriálu True Blood (HBO), kde ztvárnili zamilovanou dvojici (dívku se zvláštními schopnostmi a upíra). Přečtěte si nejzajímavější postřehy z tiskové konference.

Anna Paquin

Moyerův debut vypráví o tragické události, smrt nejmladší ze sester (Anna Paquin), která svede po čase dohromady členy jedné komplikované rodiny.

Sklenka na rozloučenou

“Oba máme rádi temné a dramatické věci, které ale v sobě musí mít určitý humor a jsou schopny se dostat pod povrch,” říká o spolupráci se svým manželem Anna Paquin a prozradila také něco o svém nejnovějším projektu: “Ten se jmenuje Flac a je to původní seriál, ve kterém hraju londýnskou PR manažerku. Tahle postava v sobě má opět spoustu temna, ale zároveň opět i ten humor.”

Stephen Moyer

Přítomný scenárista filmu a představitel jednoho ze sourozenců Denis O´Hare chválil skvěle sehraný herecký tým: “Známe se už dlouho, pocházíme ze stejného prostředí, takže sourozenecká chemie na plátně fungovala výtečně. Bylo jednoduché na sebe reagovat.”
Stephen Moyer k tomu dodal: “Obsazení mého snímku nemohlo být lepší. Když herce vidíte spolu na plátně, věříte jim naprosto všechno.”

Denis O´Hare a Anna Paquin

Režisér se také zmínil o těžkostech s financováním svého filmu: “Někteří producenti, které jsme oslovili spolupráci s námi odmítli, protože pro ně bylo těžké se ke scénáři nějak postavit. Téma je to prostě pro některé příliš temné.”

-red-
foto: Film Servis Festival Karlovy Vary © 2018

%d blogerům se to líbí: