53. MFF KV – Jak se Chata na prodej líbila hercům, kteří v ní hráli? (video)

Poslední dvanáctý snímek karlovarské soutěže Na východ od západu měl včera světovou premiéru. Byla jím komedie režiséra Tomáše Pavlíčka Chata na prodej. Diváci z filmu odcházeli nadšení. Recenzi přineseme už brzy, ale první dojmy jsme tentokrát nechali na samotných hercích z filmu. Jak film hodnotí představitelé hlavních rolí Ivana Chýlková, Tereza Voříšková, Jan Kačer nebo Zuzana Krónerová? Podívejte se na video.

Kouzlo lehce bláznivé filmové rodiny přibližuje ve videu z natáčení Ivana Chýlková: „Je to temperamentní, vyhraněná rodina a mně to vlastně vyhovuje. Tohle se mi na ni líbí oproti jiným rodinám, které se sejdou u jídla a řeknou si, že to bylo pěkné, dobré a zase se rozejdou, to mi naopak přijde takové smutné. Tato filmová rodina má svoji jiskru, baví mě to. A režisér Tomáš Pavlíček dodává: Ještě před začátkem psaní scénáře jsem věděl, že chci natočit vtipný film o rodinných vztazích v současné době. A také bylo naprosto nutné, aby se vznikající film dotýkal nějakého bytostně českého fenoménu. Tento fenomén jsme našli právě v chatařství a v jeho rozdílném vnímání napříč generacemi.“

Komedie o tom, co všechno se může stát, když se o víkendu sejde svérázná rodina na poslední rozlučce s chatou se v kinech objeví už 26. července.
V hlavních rolích se představí Ivana Chýlková, David Vávra, Tereza Voříšková, Judit Bárdos, Jana Synková, Jan Kačer, Jan Strejcovský, Michael Pitthan a Václav Kopta.

-red-
video: Totalfilm.cz/CinemArt © 2018