Nepřehlédněte

53. MFF KV | Terry Gilliam: Češi přežili pohnutou historii humorem, to mám rád (video)

Ve Varech ve středu představil Terry Gilliam svůj dlouho realizovaný film Muž, který zabil dona Quijota. Novinka má dnes premiéru v českých kinech. Legendární Gilliam dorazil na festival ve skvělé náladě. Mluvil o svém vztahu ke Švejkovi i peripetiích s filmem, jehož cesta k realizaci trvala celých 29 let. Podívejte se na náš videorozhovor.

Na tiskové konferenci se také zmínil o řediteli, který v BBC v současnosti řídí humoristickou tvorbu. Okomentoval jeho výrok, že dnes už by v BBC pořad Monty Python vzniknout nemohl, protože to byla skupina složená jen z bílých mužů z Oxfordu a Cambridge.
“Nelíbí se mi ta korektnost. To musíme mít od každé barvy někoho? Jednu holku, lesbu, gay, černocha, žlutého, černého, bílého? Takhle to nemůže fungovat. To je blbost. Možná u nějaké korporace, kde je různorodost důležitá, ale u humoru? To je přece nesmysl. Ten člověk z BBC je prostě blbec.”
Režisér také prozradil, co se mu líbí na Češích: “Česko prošlo ve své historii docela těžkými peripetiemi a líbí se mi, že máte v sobě zakódován humor, díky kterému jste to všechno přežili.”

Terry Gilliam se podepisuje fanouškům

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Film Servis Festival Karlovy Vary © 2018

%d blogerům se to líbí: