Nepřehlédněte

Ha Thanh Špetlíková: Většinu těch hrozných vtipů v Miss Hanoi jsem vymýšlela já

Do kin zamíří 9. srpna nová česká filmová kriminálka režiséra Zdeňka Viktory. Příběh situovaný do severočeského Varnsdorfu nazvaný Miss Hanoi přivádí na plátna neobvyklou detektivní dvojici – českého, trochu rasistického detektiva (David Novotný) a vietnamskou vyšetřovatelku (Ha Thanh Špetlíková). Zdánlivě nesourodá dvojice řeší případ zavražděné dívky z vietnamské komunity. V následujícím videu se o filmu a natáčení rozpovídala hlavní představitelka. 

“Je to kriminálka, která má ale velký kulturní přesah. Je to o dívce, která pochází z malého severočeského města. Pracuje u policie a dostane se k zajímavému případu. Nejdřív jako překladatelka do vietnamštiny. Pak jako vyšetřovatelka. Divákovi se tak otevírá vhled do vietnamské komunity a má jedinečnou možnost poznat, jak to tam funguje,” prozrazuje Ha Thanh Špetlíková, kterou diváci zatím znali pouze z televizní obrazovky.

Padesát odstínů žluté

“Postava, kterou hraje David Novotný je s prominutím strašné hovado, ale stejně ho musíte mít rádi. Ta jeho postava je ale velmi férová, je to správňák se vším všudy. Ale má obranné mechanismy, že se schovává za toho příšerného hulváta s rasistickými hláškami,” říká herečka a o rasistických vtipech prozrazuje: “Většinu těch rasistických vtípků jsem vymyslela já, protože si to můžu dovolit,” dodává Ha Thanh Špetlíková s úsměvem.

Kriminální drama Miss Hanoi vstoupí do kin 9. srpna.

-red-
foto/video: Falcon, Totalfilm Media © 2018

%d blogerům se to líbí: