Čínská kinematografie se představí na přehlídce v Praze a Karlových Varech

Českým divákům se opět naskytla možnost vidět filmy, které jinak v běžné distribuci nemají šanci v našich kinech potkat. Od 18. do 21. září se v Praze a Karlových Varech koná Festival čínských filmů z provincie Zhejiang. Na festivalu bude uvedeno 6 celovečerních filmů, v Praze se na ně diváci mohou vydat do kina Evald, v Karlových Varech do Lázní III. Vstup na projekce je zdarma.

Sedmdesát sedm dní

Snímek Sedmdesát sedm dní je filmovou adaptací skutečného příběhu, ve kterém se mladík ze Šanghaje rozhodne pěšky překonat největší a nejvýše položenou zemi nikoho na světě – severotibetskou náhorní plošinu Čhangtang. Během putování potkává napůl ochrnutou dívku a společně se vydávají na životní cestu za svými sny…
Natáčení filmu štáb a herce přivedlo hluboko do nedotčené přírody v nadmořské výšce mezi 4 800 a 6 700 m. Během tříletého natáčení v přírodě zažil štáb setkání s vlky, medvědy tibetskými a divokými jaky. Snímek Sedmdesát sedm dní osobně uvedou režisér Hantang Zhao a herečka Yiyan Jiang.

krásná le Konec léta

Dramatický snímek Konec léta vypráví příběh malého chlapce, jeho přísného otce a podivného starého muže v malém městě na jihu Číny, které dohromady svede fotbalová horečka, která se Čínou prohnala během Mistrovství světa v roce 1998.

Překrásná lež

Ve filmu Překrásná lež malá školačka z prosté rodiny před bohatšími spolužáky tají, že její matka pracuje jako uklízečka a tvrdí, že je letuškou. Zkazí lži vzájemný vztah mezi matkou a dcerou?

Detektiv Dee

V akčním fantasy snímku režiséra Tsui Harka Detektiv Dee: Čtyři nebeští králové musí detektiv Dee vyřešit řadu záhadných událostí: válečníci v maskách rozsévají zločin po celém městě, liška před barem mluví lidskou řečí, draci na sloupech paláce ožívají a nebeští králové ve svatyni se mračí. Dee se musí vypořádat s překážkami, které mu do cesty klade císařovna Wu a rozluštit, co za těmito mysteriózními událostmi stojí.

Bůh války

Výpravný akční snímek Bůh války připomene osobnost slavného generála Čchi, který v 16. století po měsících krutých bojů vyhnal z čínského pobřeží japonské piráty.

Tradiční kulturu s čínskými charakteristikami představí snímek Nevděčný milenec natočený v duchu žánru čínské opery yue. Neúspěšný kandidát na úředníka státní správy potkává prostitutku a bere si ji za ženu. Nevděčný úředník však svou ženu využije a zradí. Ta ze zoufalství spáchá sebevraždu a Bůh moře pak pošle jejího ducha, aby Wang Kchueje stáhl do pekla.

Nevděčný milenec

Provincie Zhejiang je centrem čínského filmového a televizního průmyslu. K dnešnímu dni má více než 30 filmových základen, jako jsou Hengdian, Xixi, Haining, Xiangshan a Yongkang.

Více o festivalu a uváděných filmech najdete zde.

-red-
zdroj: Gabriela Zajícová

%d blogerům se to líbí: