Netflix obsadil do role Zaklínače Henryho Cavilla

Loni na jaře potvrdil Netflix vznik seriálu Zaklínač (The Witcher) na motivy veleúspěšné fantasy série polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Včera bylo oznámeno, že hlavní roli Geralta z Rivie ztvární Henry Cavill. O Cavillovi se hojně už delší dobu spekulovalo. Pro herce to znamená návrat na televizní obrazovku po 8 letech. Naposledy se objevil v historickém seriálu Tudorovci.

Henry Cavill (foto: archiv)

Nový seriál bude mít 8 dílů. Podle spisovatele Sapkowského bude seriál vycházet výlučně z jeho knih a nikoliv ze hry. Spisovatel zároveň vyjádřil velkou radost ze spolupráce s Netflixem: “Mám radost, že se producenti ze všech sil snaží držet knižní předlohy, kterou jsem psal 30 let.”
Po oznámení záměru natočit Zaklínače pro televizi se zvedla fanouškovské nadšení, Netflix to vzal s povděkem a spekuluje se, že napumpoval do produkce novinky jeden z největších rozpočtů ve své dosavadní producentské historii. Scénář napsala Lauren Schmidt, která má na kontě pár dílů Daredevilla nebo The Defenders.

Titulní strana scénáře pilotního dílu Zaklínače

Kdy by se seriál měl objevit venku zatím není jisté. Zákulisní šuškanda hovoří o tom, že by měl být nasazen po skončení poslední řady Hry o trůny konkurenční HBO. Netflix by tak chtěl využít hladu po fantasy seriálu, který by měl následně nastat. Otázkou je, zda vůbec nastane. Z prostředí mytologie Hry o trůny jsou totiž v předprodukční fázi další 4 spin-off série.
Netflix každopádně na Zaklínače sází a patří k projektům, které budou v následujících sezónách ve výkladní skříni této veleúspěšné streamovací platformy.

Zaklínač vizuál

35 letý britský herec Henry Cavill se nejvíc proslavil rolí Supermana ve filmech Warner-DC. Často je obsazován do akčních a gangsterských filmů. Naposledy jsme ho mohli vidět po boku Toma Cruise ve výrazné roli v novém Mission:Impossible Fallout.

-red-
foto: archiv