Nového Predátora režíruje herec z původního filmu

Ještě než se stal Shane Black autorem milionových scénářů (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut, Iron Man 3), dostal v roce 1987 šanci zahrát si v původním Predátorovi postavu Hawkinse, která se stala jednou z prvních obětí obávaného lovce. Zkušenosti s natáčením a svět Predátora Blacka natolik ohromily, že se v době remaků rozhodl pro oživení populární značky. A zároveň přináší divákům také ochutnávku osmdesátkového stylu. Film Predátor: Evoluce má premiéru už tento čtvrtek.

Predátor: Evoluce (foto: CinemArt)

Jedním z důvodů nátáčení byla prostá touha po návratu do tohoto světa.“ říká Black, který seděl na režisérské židli a podílel se spolu se svým parťákem Fredem Dekkerem (Záhrobní komando) také na psaní scénáře. „Chtěl jsem dosáhnout filmařského výsledku, který by si lidé užili i u televize při sobotním večeru, stejným způsobem, jakým byly točeny Star Trek II: Khanův hněv nebo Raiders“.

V čem je tedy právě Predátor: Evoluce po třiceti jedna letech průměrných pokračování a absurdních crossoverech jiný? Odpověď znovu nalezneme v minulosti. „Vše se neodehrálo ze dne na den, ale bylo k tomu zapotřebí třicet let“ vysvětluje Black. „Můžete se tak vracet a sbírat potřebné elementy, které chcete, vzít tu neukojitelnou touhu k návratu, ikonické věci, a poté vše potřebné patřičně zdokonalit.“

Predátor: Evoluce (foto: CinemArt)

Nakonec Black a Dekker vymysleli pro obávaného lovce nový příběh, který má být poctou filmu z roku 1987. V něm stojí oddíl traumatizovaných veteránů v přední obranné linii proti nejlepším zabijákům Galaxie. Vedle některých “klasických“ Predátorů se objeví také třímetrový geneticky upravený jedinec, který se zrodil z experimentů křížení druhů.

Režisér Shane Black v Predátorovi z roku 1987

Když vytvářím film, který mi dělá radost, tak to většinou znamená, že nejsem od současných diváků daleko,“ usmívá se Black. „Doufám, že se nám podařilo připravit nostalgický ale moderní snímek, se kterým budou diváci spokojeni.“

Lov začíná 13. září.

O víkendu soutěž o masku Predátora a další ceny!

-red-
foto/video: CinemArt © 2018

%d blogerům se to líbí: