Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Spolu to dáme – soutěž s filmem a ukázky

Jak udržet rovnováhu mezi bolestí a vtipem? Režisér snímku Spolu to dáme potřeboval dostatek střízlivosti, hodně humoru, a přesto všechno měl za úkol představit divákům všechny důsledky, které které s sebou komplikované téma filmu nese. Do kin právě vešla německá komedie o tom, jak zbohatlický floutek změní náhled na život díky tomu, že je donucen starat se o nemocného dospívajícího chlapce. Hlavní roli vytvořil Elyas M´Barek, kterého čeští diváci znají ze série Fakjů pane učiteli. Film včera vstoupil do českých kin.

Režisér Marc Rothemund má s podobnými tématy zkušenosti, z každé pochmurnější látky dokáže vytěžit příběh oslavující život. To naposledy dokázal svým filmem Rande naslepo, který se objevil rovněž v českých kinech. „Dřív jsem se snažil točit buď komedie, nebo tragédie. A teď – ať už je to mým pokročilým věkem nebo filmovým publikem – mohu nebo smím dělat i tragikomedie, respektive komedie jdoucí do hloubky,“ říká Rothemund.

Navzdory všem komediálním momentům musí Rothemund herce vést k tomu, aby čelili problémům tragických rolí. Nadine Wrietz, která ve filmu ztvárnila Davidovu matku, přesně ví, jak náročné to bylo: Role mě donutila zabývat se strachem ze ztráty. Bylo to strašně těžké. Marc chce autenticitu, má vysoké nároky, ale na druhou stranu je to úžasné.“

Také Philip Noah Schwarz byl rád, že v roli Davida, která v sobě má jak život, tak umírání, pracoval právě s režisérem Rothemundem:  „Nejobtížnější byly scény se záchvaty slabosti, v nichž jsem musel hrát nesnesitelné bolesti. Tam byl Marc celkem drsný. Nechce po nás jenom, abychom se jako herci vžili do role, ale vžívá se do ní spolu s námi.“

David je hlavní postavou filmu Spolu to dáme, všichni se o něj celou dobu starají, což vlastně pro něj není nic příjemného. Na druhou stranu ale nedostává dostatek prostoru, protože je zaprvé těžce nemocný na srdce, a zadruhé mu selhávají také další orgány. Přes den je tedy David v dětském hospicu, v noci doma u své matky. Je to puberťák, který potřebuje lotrovinky. Ale prakticky nic z toho, co běžní teenageři dělají, vůbec nezná. David má tělo patnáctiletého chlapce, ale svými životními zkušenostmi je na začátku příběhu na úrovni devítiletého dítěte,“ shrnuje Marc Rothemund.
Lenny je naopak dospělý a chová se jako nezodpovědný puberťák. Od okamžiku, kdy mu otec zablokuje konto, se musí o Davida starat. Nechá Davida sepsat seznam přání a pomůže mu je uskutečnit. Dřív, než umře…

Soutěž o trika a DVD Fakjů pane učiteli 3

[contact-form][contact-field label=’Jméno‘ type=’name‘ required=’1’/][contact-field label=’E-mail‘ type=’email‘ required=’1’/][contact-field label=’Jakého původu je herec Elyas M´Barek?‘ type=’radio‘ required=’1′ options=’německo-tureckého,rakousko-tuniského,francouzsko-marockého’/][/contact-form]

SOUTĚŽ probíhá od 14. září do 21. září 2018. Dodavatelem cen do soutěže je společnost Bontonfilm.
Pokud chcete místo formuláře na webu použít soutěžní email soutez@totalfilm,cz – nezapomeňte do předmětu uvést „Spolu to dáme″.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu. Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast