Nepřehlédněte

Tereza Hofová: Domestika si musíte odžít v pocitu nepohodlnosti (video)

“Je to velmi intimní pohled do vztahu dvou lidí, kteří chtějí až patologicky dosáhnout svých cílů,” charakterizuje v následujícím videu výjimečný filmový debut Adama Sedláka Domestik herečka Tereza Hofová. Domestik byl letos uveden v slavnostní mezinárodní premiéře na letošním karlovarském festivalu, kam byl vybrán jako jeden ze dvou českých zástupců do prestižní hlavní soutěže. Tento čtvrtek vstupuje do českých kin.

Film vypráví příběh Romana (Jiří Konvalinka) vrcholového cyklisty, který se zotavuje ze zranění pomocí náročného cvičení a přísné životosprávy. Aby zlepšil svůj výkon, spí dokonce v kyslíkovém stanu, který si nechal postavit v ložnici. To ale těžce nese jeho žena Šarlota (Tereza Hofová), která už dlouho touží po dítěti. S každou další nocí v kyslíkovém stanu se jejich vztah proměňuje a stává se čím dál víc klaustrofobickým a destruktivním.

Tereza Hofová (foto: J. Vrábelová)

Představitelka Šarloty dále přibližuje komu je artový film určen: “Není to touha být skandální. Film má formu, která záměrně navozuje nepohodlnost, díky níž je možné si ten příběh odžít společně s postavami.” Herečka si myslí, že film potřebuje zejména vnímavého a otevřeného diváka. “Náš film se prostě bude divákovi bude nebo nebude líbit. Nic mezi tím,” dodává jedna z nejobsazovanějších hereček poslední doby.
Na natáčení thrilleru Domestik vzpomíná ráda. “Natáčení bylo soustředěné a kreativní. Štáb byl komorní a vstřícný, takže jsem cítila důvěru a podporu. A hodně jsme se smáli.”

Film vstupuje do českých kin 27. září.

Tereza Hofová se narodila v Ostrově nad Ohří. Absolvovala DAMU v Praze, poté účinkovala v inscenacích pražského Švandova divadla a ústeckého Činoherního studia. Nyní je členkou pražského Studia Hrdinů.
Poprvé si ve filmu zahrála v dramatu…a bude hůř (2007) režiséra Petra Nikolaeva, který ji obsadil i do televizního snímku dramatu o bigbítu v éře normalizace Klub osamělých srdcí (2009). V současné době se věnuje dabingu a objevuje se v řadě televizních seriálů (např. Kriminálka Anděl /2010/, České století /2014, role Olgy Havlové/, Mamon /HBO, 2015/, Svět pod hlavou /ČT, 2017/, Dáma a král /Nova, 2017).
Letos ztvárnila výraznou roli i v historickém dramatu Defenestrace.

Recenze ve středu 26. září.

-red-
foto/video: Totalfilm Media, CinemArt © 2018

Článek jsme oštítkovali takto:
%d blogerům se to líbí: